E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuality


Sraz absolventů - členů Alumni klubu PřF UK

Datum konání 12.9.2014 - 13.9.2014

Začátkem druhé dekády září, v pátek 12. a v sobotu 13. 9., budou mít absolventi Přírodovědecké fakulty UK a členové Alumni klubu příležitost oživit své vzpomínky na alma mater a zároveň navázat nové kontakty. Na akci je možné se přihlásit do 7. září prostřednictvím VYPLNĚNÍ DOTAZNÍKU!

Publikováno 23.7.2014

Kde se bere krása skalních měst?

Objevit doposud neznámý princip v geologii? To je věc skutečně nečekaná! Přesto se něco takového podařilo týmu geologů vedených Jiřím Bruthansem z Ústavu hydrogeologie, inženýrské geologie a užité geofyziky PřF UK. Jejich zkoumání vysvětlila vznik řady bizarních tvarů skalních měst. Studie česko-amerického týmu měla navíc obrovský mezinárodní ohlas!

Publikováno 22.7.2014

Absolventi PřF UK na sociálních sítích

Kdo dnes není na sociálních sítích, jako by nebyl. Zprávy z Alumni klubu PřF UK a z naší fakulty obecně můžete dnes sledovat jak přes Facebook, tak přes profesní síť LinkedIn.

Publikováno 15.7.2014

Naše fakulta má svého zástupce mezi nejcitovanějšími vědci světa

Absolvent Přírodovědecké fakulty UK a dlouholetý pedagog katedry ekologie prof. Petr Pyšek se společně s prof. Pavlem Hobzou stali jedinými českými vědci, zařazenými v seznamu tří tisícovek nejcitovanějších světových badatelů současnosti. Oběma vědeckým veličinám za celou fakultu ze srdce blahopřejeme!

Publikováno 12.7.2014

Přírodovědci.cz na festivalu Rock for People v Hradci Králové

Datum konání 3.7.2014 - 5.7.2014

Chystáte se vyrazit na festival Rock for People v Hradci Králové? Nebo stále váháte? Pak pro Vás máme o důvod víc, proč se na královehradecké letiště letos přijet podívat. Jedním z bodů doprovodného programu bude totiž i stan Přírodovědců.cz z naší fakulty i spřátelených mediků.

Publikováno 2.7.2014

Divadelní benefice pro projekt v Zambii

Datum konání 23.6.2014

Nestihli jste ještě vidět první hru nového divadelního spolku Viníci? V posledním červnovém týdnu máte hned dvojnásobnou šanci. A navíc podpoříte dobrou věc - v pondělí 23.6. se hraje benefiční představení pro studentku PřF, která z výdělku odcestuje do Zambie a bude pomáhat s výukou tamních dětí.

Publikováno 20.6.2014

II. ročník festivalu Věda prochází žaludkem na pražské Ladronce

Propojení vědy a gastronomie? Ano, i to je možné. Pokud sami či se svými ratolestmi zavítáte příští sobotu 21. 6. na pražskou Ladronku, setkáte se nejen s přírodovědci z naší fakulty, ale především s řadou vybraných pokrmů. Společným tématem bude tentokrát příroda a potraviny Jižní Ameriky.

Publikováno 16.6.2014

Znáte Přírodovědce.cz? Ne? Seznamte se...

Máte doma studenta, žáka nebo předškoláka? Chcete, aby se se Vaše dítě či vnouče rozvíjelo přírodovědeckým směrem? Pak je komunikační projekt Přírodovědecké fakulty Přírodovědci.cz určen právě Vám a Vašim potomkům. Předplatit si můžete i tištěný časopis Přírodovědci.cz, jehož nové číslo s tématem "Středomoří" vychází právě v těchto dnech.

Publikováno 13.6.2014

Muzejní noc se chystá i na naší fakultě!

Máte už plány na večer a noc ze soboty 14.6. na neděli? A chtěli byste zažít atmosféru některého z fakultních muzeí a sbírek v době, v níž je znají jen jejich kurátoři? Pak si tuto sobotu udělejte volno a třeba i dětmi navštivte program Pražské muzejní noci na naší fakultě!

Publikováno 13.6.2014

Francouzský nobelista u nás přednese popularizační přednášku

Datum konání 18.6.2014

Chemik a nositel Nobelovy ceny Jean-Marie Lehn přijíždí do Prahy již tradičně předat Cenu za chemii, udělovanou pod záštitou Francouzského velvyslanectví. Při příležitosti své návštěvy se prof. Lehn uvolil přednést na naší fakultě popularizační přednášku s názvem „From Matter to Life: Chemistry? Chemistry!“.

Publikováno 12.6.2014

Akce dokumentů