Komise pro udělování medaile Emanuela Bořického

1. Komise pro udělování medaile Emanuela Bořického (dále jen Komise) je složena takto: Ředitel Ústavu petrologie a strukturní geologie (ÚPSG), ředitel Ústavu geochemie, mineralogie a nerostných zdrojů (ÚGMNZ), proděkan geologické sekce přírodovědecké fakulty UK, další 3 členové, navržení sekční vědeckou radou a jmenovaní děkanem Přírodovědecké fakulty UK a tajemník.

2. Předsedou Komise je ředitel Ústavu petrologie a strukturní geologie. Předseda svolává schůze Komise, řídí je, přijímá návrhy, kladné výsledky projednávání návrhů postupuje sekční vědecké radě a informuje o nich navržené osobnosti.

3. Tajemníka Komise jmenuje děkan přírodovědecké fakulty UK na návrh předsedy Komise. Tajemník se stará o agendu související s udělováním medailí, pečuje o uložené medaile a zvláštní zápisovou knihu, dohlíží na dodržování statutu a na výzvu děkana (či proděkana geologické sekce) podává o činnosti komise zprávu.

4. Návrh na udělení medaile Emanuela Bořického je Komisí schválen tehdy, když se pro něj kladně vysloví alespoň 2/3 členů komise. Nezíská-li návrh potřebnou dvoutřetinovou většinu kladných hlasů, ale jen většinu nadpoloviční, lze návrh odložit k dalšímu jednání. Je-li stanovisko Komise k projednávanému návrhu zamítavé, tzn., že návrh nezíská nadpoloviční většinu hlasů, návrh se již v daném kalendářním roce dále neprojednává a případné budoucí projednávání je vázáno na podání nového návrhu.

5. Hlasování o návrzích na udělení medaile může být veřejné nebo tajné podle rozhodnutí předsedy Komise. V případě veřejného hlasování mohou členové Komise, nepřítomní na schůzi, o návrzích hlasovat písemně nebo elektronickou poštou na adresu předsedy Komise do stanoveného data sečtení hlasů.

6. V případě kladného výsledku hlasování je návrh s vyjádřením Komise předán vědecké radě geologické sekce, která o udělení medaile rozhoduje s konečnou platností.

Schváleno na schůzi vědecké rady geologické sekce Přírodovědecké fakulty UK dne ………… 2006

Schváleno na schůzi kolegia děkana dne ………… 2006

Prof. RNDr. Pavel Kovář CSc.
děkan fakulty