E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuality


Rozhovor s laureátem Studentského velemloka za rok 2017/2018 za geografii Miroslavem Maradou

Doc. RNDr. Miroslav Marada, Ph.D. (*1971) vystudoval na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy magisterské i postgraduální studium, v roce 2016 se zde rovněž habilitoval. Nyní působí na Katedře sociální geografie a regionálního rozvoje, kde se zaměřuje na geografii dopravních systémů, věnuje se didaktice geografie a koncepci geografického vzdělávání. Ocenění získal za předmět Sociogeografické regionální systémy. Docent Marada má velmi rád hudbu a tanec, na reprezentačním plese fakulty byste jej proto potkali, i kdyby nebyl mezi oceňovanými.

Publikováno 8.3.2019

23. kartografická konference - pozvánka

Česká kartografická společnost ve spolupráci s katedrou aplikované geoinformatiky a kartografie PřF UK a katedrou geomatiky ČVUT zvou na 23. kartografickou konferenci, která proběhne ve dnech 18.-20. září 2019 v Kutné Hoře.

Publikováno 6.3.2019

AUC Geographica na WoS

Náš univerzitní časopis AUC Geographica (Acta Universitatis Carolinae, Geographica) byl nově zařazen do Emerging Sources Citation Index pro výpočet IF.

Publikováno 18.2.2019

Semináře (nejen) pro PGS

Katedra sociální geografie a regionálního rozvoje zahajuje v letním semestru sérii seminářů a přednášek určených zejména pro doktorské studentky a studenty geografických a demografických oborů. Ale obecně jsou tyto akce otevřeny všem, koho témata osloví!

Publikováno 11.2.2019

Aliance 4EU na Geografické sekci

V polovině června 2018 bylo na Geografické sekci uspořádáno pod záštitou děkana setkání geografických pracovišť v rámci strategického partnerství Evropské univerzitní aliance (tzv. 4EU)

Publikováno 22.1.2019

Den s vědkyní... Petrou Špačkovou

Jak tráví svůj volný čas špičkoví vědci? Jaký je jejich běžný den, co dělají v práci a co mimo ni? Nejen o to se zajímali redaktoři z vědecké redakce Českého rozhlasu. Jeden den strávil redaktor ČRo také s městskou geografkou Petrou Špačkovou z KSGRR.

Publikováno 10.1.2019

Akce dokumentů