Proč studovat právě u nás?

Vzdělání, které má prestiž a umožní vám získat zajímavé zaměstnání.
  • Nabízíme špičkové a prestižní vzdělání v široké škále oborů ve všech stupních vysokoškolského studia.
  • Zázemí největší české univerzity, Univerzity Karlovy v Praze, je zárukou tradice, stability a dlouhodobého důrazu na kvalitu vzdělávání na světové úrovni, skloubeného však s moderním a osobním přístupem, nejnovějším vybavením a důrazem na atraktivitu a uplatnitelnost oborů v současné praxi.
  • .Naše fakulta je přírodovědnou fakultou s nejdelší tradicí v Česku.
  • Geografická sekce se jako jediné geografické pracoviště střední a východní Evropy řadí mezi 100 nejlepších světových geografických univerzitních pracovišť.
  • Oborová pestrost v rámci Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze je obohacující jak pro všechny studenty, tak i pedagogy, a zároveň podporuje rozvoj dalších moderních interdisciplinárních oborů.
  • Úzce spolupracujeme s Akademií věd České republiky a dalšími výzkumnými pracovišti i se subjekty v praxi.
  • Aktivně rozvíjíme spolupráci se zahraničními univerzitami.
  • Máme zastoupení v mezinárodních vědeckých týmech a organizacích.
  • Poskytujeme vzdělání, které absolventům umožní získat atraktivní zaměstnání.
  • Nabízíme studentům práci ve vědeckých týmech již v průběhu bakalářského studia.
  • Kde jinde studenti diskutují a podílejí se na řešení otázek, které se týkají měnící se kvality života lidí, přírody a krajiny v lokálním, regionálním, evropském i globálním měřítku?

Chcete:

• zažít individuální přístup předních vědců a odborníků?
  • prostor pro tvůrčí činnost a aktivní seberealizaci během studia?
  • se brzy zapojit do skutečné badatelské práce?
  • mít možnost terénního studia v zajímavých oblastech v Česku i v zahraničí?
  • mít možnost výzkumu v moderních špičkově vybavených laboratořích?
  • mít přístup k nejnovějším poznatkům o přírodních i společenských dějích a jejich využití?
  • pomáhat svými nápady lidem v problémových oblastech či situacích u nás i v zahraničí?
  • otevřeně diskutovat odborné problémy s našimi a zahraničními špičkovými vědci?
  • získat zkušenosti v oblasti týmové práce a interdisciplinární spolupráce?
  • se naučit kvalitně prezentovat výsledky své práce?
  • prožít naplno neopakovatelná studentská léta a navázat nová celoživotní přátelství?
  • využívat širokou nabídku sportovního vyžití?
  • úspěšně odstartovat svou profesní kariéru a získat odpovídající finanční ohodnocení?
  • učit geografii na středních školách a rozvíjet geografické myšlení u dalších generací?

Pak je pro vás studium geografie na naší fakultě to pravé!

.