Podíl na výzkumné, vědecké a organizační práci

Aktivity a funkce v rámci vnitřní organizace PřF, UK a vysokého školství

člen Rady pro vnitřní hodnocení UK

člen vědecké rady Kampusu Albertov UK v Praze

člen stálé pracovní skupiny Akreditačnej komisie MŠVVŠ Slovenskej republiky pre oblasť výskumu 9 Fyzika a vedy o Zemi a vesmíre

Členství v odborných společnostech a redakčních radách

Česká geografická společnost (ČGS) (od 1988)

člen Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) (od 2001)

Association of American Geographers (od 2006)

Global Urban Development (Barcelona, Beijing, London, Prague, Singapore, Sydney, and Washington, DC), člen Board of Directors (od 2006), The Prague Institute for Global Urban Development (od 2001)

člen RC21 Urban and Regional Sociology, ISA (od 2012)

Editorial Advisory Board Geografiska Analler B: Human Geography (od 2002)

Editorial Advisory Board Urban Research and Practice (od 2007)

člen redakční rady Geografie-Sborník ČGS (od 2007)

Editorial Board International Journal of Urban Sustainable Development (od 2009)

Editorial Advisory Board European Urban and Regional Studies http://eur.sagepub.com/ (od 2012)

Corresponding Editor IJURR International Journal of Urban and Regional Research www.ijurr.org (od 2014)

Další odborné aktivity

člen Metropolitní ozvučné desky, odborného poradního orgánu Rady hl. m. Prahy v otázkách rozvoje města

člen Pražské expertní skupiny pro soudržnost (PRESS), poradní komise Rady hl.m. Prahy

člen pracovní skupiny Ministerstva pro místní rozvoj pro operační program ESPON 2013 (European Observation Network for Territorial Development and Cohesion)