WANTED!!!! AMERICAN TERM!!!!! (dobrovolníci pro americký semestr 2014)

Blíží se již 21. ročník tzv. Amerického semestru, nebo-li intenzivní spolupráce mezi Dartmouth College a Univerzitou Karlovou v Praze – katedrou sociální geografie a regionálního rozvoje a vybranými kolegy z geografické sekce, která spočívá v tom, že od začátku dubna do začátku června zde v „širokém slova smyslu vyučujeme“ americké studenty geografie (přednášky, exkurze, odborné konzultace, organizace kulturních a společenských akcí atd.).

Dartmouth College je jednou z nejprestižnějších amerických univerzit a kontakt s jejími profesory a studenty je vždy obohacující! Jak již zaběhnutý program velí, nabízíme vám, našim studentům geografie, zapojení do této akce. Jedná se o různorodou pomoc americkým partnerům při jejich pobytu v Praze – pomoc při příjezdu a odjezdu studentů, v orientaci v české společnosti, s drobnými překlady z češtiny do angličtiny, s domlouváním schůzek s českými odborníky, případně je vítána vlastní organizace kulturně-společenských nebo sportovních akcí. Rovněž se nabízí účast na některých z exkurzí po republice. Odměnou je zdokonalení se v angličtině, poznání jiného stylu života i přístupu k uchopení geografie. Odměnou může být, u aktivních studentů, rovněž zápočet z Terénního cvičení ze sociální geografie a případná finanční odměna.

Zájemci se mohou hlásit u tajemnice katedry dr. Janů osobně nebo mailem, začátkem března proběhne informační schůzka, datum bude oznámeno.

Těšíme se na spolupráci.

V Praze dne 29. 1. 2014