E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníVýstava "Sociální deprivace v městském prostředí: Objektivní a subjektivní dimenze"

Na Geografické sekci Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy je v období od 17. 10. 2013 do 22. 11. 2013 instalována výstava s názvem „Sociální deprivace v městském prostředí“. Výstava je věnována výzkumu různých aspektů sociální deprivace v prostředí českých měst a je koncipována jako průřez řešením čtyřletého projektu Grantové agentury ČR, který na katedře sociální geografie a regionálního rozvoje UK realizoval tým Urbánní a regionální laboratoře.
Čas 17.10.2013   09:00
22.11.2013   17:00
Přiložený soubor: pozvanka.pdf
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

 

Výstava představuje hlavní cíle a východiska projektu, přístupy k hodnocení sociální deprivace, ukázky z empirických výzkumů a případových studií i hlavní publikační aktivity projektu. Sociální deprivace je hodnocena dvěma základními přístupy; pomocí statistických dat o městském prostředí a prostřednictvím vnímání aktérů územního rozvoje a obyvatel čtvrtí. Jednotlivé panely výstavy se věnují jak objektivní a subjektivní dimenzi deprivace, tak i konkrétnějším tématům, například kriminalitě, stárnutí ve městech, migraci, segregaci nebo každodenním proměnám lokalit. Návštěvníci tak mohou nahlédnout do postupu konstrukce indexu deprivace, zjistit, jak lokalizují sociální problémy v Praze klíčoví aktéři městského rozvoje nebo jak se vyvíjí rezidenční segregace ve vybraných postsocialistických metropolích. Dozvědí se nejen o dynamických změnách pracovně dojížďkových vztahů, ale například i o unikátním výzkumu kontraurbanizace na našem území. Výstava zároveň informuje o nově založené platformě Atlas obyvatelstva publikující mapová díla s tematikou obyvatelstva, kvality života, bydlení, mobility či osídlení, nebo o již dlouhodobě fungujícím portálu Suburbanizace.cz přinášejícím informace, aktuality a zkušenosti spojené s fenoménem suburbanizace v Česku. Výstava je umístěna v předsálí Geografické knihovny Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze (Albertov 6, Praha 2, 128 43, 2. patro) a je možné ji navštívit od 17. 10. do 22. 11. 2013 (otevírací doba Po-Pá 9:00 – 17:00). Vstup volný.

Podrobné informace o výstavě Vám poskytne PhDr. et Mgr. Eva Novotná, (eva.novotna@natur.cuni.cz, telefon: 221 951 355) nebo Mgr. Jana Jíchová (jana.jichova@natur.cuni.cz, telefon 221 951 970). Nekomerčním institucím nabízí organizátoři možnost zapůjčení výstavy.

Publikováno: Úterý 15.10.2013 16:30

Akce dokumentů