Nový článek členů naší katedry: The Performativity of Metropolization: How Material-discursive Practices Institutionalize the Prague Metropolitan Region

Právě byl zvěřejněn nový článek autorů Aleny Prochazkové Coblence a prof. Luďka Sýkory, který nese název: The Performativity of Metropolization: How Material-discursive Practices Institutionalize the Prague Metropolitan Region. Tento článek byl publikovaný v prestižním mezinárodním periodiku International Journal of Urban and Regional Research.

Práce na tomto článku jsou součásti doktorského projektu Aleny Prochazkové Coblence a začaly v roce 2017. Práce na článku trvaly více než dva roky a po následných dvou letech a sedmi měsících od zaslání (únor 2020) do redakce časopisu vychází výsledky výzkumu tiskem.

Zde si můžete článek zdarma stáhnout: https://onlinelibrary.wiley.com/doi/epdf/10.1111/1468-2427.13061

Článek je psaný tak, aby přispíval k mezinárodní akademické debatě. To je ostatně základním
předpokladem k přijetí pro publikování. Přesto nabízí podněty pro praktické implikace v národní
urbánní politice a pro institucionalizaci metropolitní spolupráce.

Publikováno: Pondělí 12.09.2022 22:30