Luboš Fendrych zvítězil v soutěži diplomových prací Laboratoř EU

Diplomová práce Luboše Fendrycha "Globalizace, vojenská moc a stát", obhájená pod vedením dr. Josefa Novotného a dr. Jana Kofroně ve studijním oboru Regionální a politická geografie, získala 1. místo v soutěži Laboratoř EU, kterou vyhlašuje Zastoupení Evropské komise v ČR ve spolupráci s Úřadem vlády a Vysokou školou ekonomickou.
Práce se zabývala aktuálním tématem vlivu globalizace na bezpečnostní politiku států a strukturu jejich ozbrojených sil. Na příkladu Finska a Švédska práce ověřovala, zda platí obecné teoretické předpoklady o důsledcích ekonomické globalizace, mezinárodní politické spolupráce nebo změn v hodnotových orientacích společnosti na bezpečnostní politiky a strategie států. Zjišťovala také, zda má na bezpečnostní politiku vliv specifická geografická poloha států vůči měnícím se geopolitickým blokům v Evropě.
Luboš Fendrych nyní pokračuje ve studiu v rámci doktorského programu Global Studies, Security & Human Rights na University of Massachusetts, USA.

Gratulujeme!

Publikováno: Úterý 21.10.2014 14:20