Kriminalita v Česku: Podrobná mapa ukazuje nejhorší místa| média

HRmag.cz|26.7.2018|
Kriminalita trápí hlavně velká města

„Nadprůměrnou míru kriminality zaznamenáváme jen na 12,7 % území. Vysoká je hlavně ve větších krajských metropolích. Jde zejména o Prahu, Brno, Olomouc, České Budějovice a Ostravu,“ uvádí Jana Jíchová z Přírodovědecké fakulty UniverzityKarlovy.

Zpravodajství ČTK | 21.7.2018 | 18:03 | Rubrika: eng
Crime mainly torments cities, Vysocina is safest Czech region-CSU

The authors of the analysis, who are experts from Charles University's Faculty of Science, also highlighted differences between the crime rate in various border areas.
In the structurally afflicted areas in northwest Bohemia, the crime is relatively high, as is in the former Sudeten areas, from where the German population was transferred after WWII and "artificially" replaced with Czechs, such as the northernmost parts of the country.

e-teplicko.cz | 21.7.2018 | Rubrika: Teplice
Takhle nás trápí kriminalita v Česku. Nejhůře je v červených oblastech

Mladá fronta DNES | 20.7.2018
Pardubice mají nízkou kriminalitu

(...)

Naproti tomu Plzeň, Hradec Králové, Pardubice nebo Karlovy Vary mají úroveň kriminality nižší až o polovinu.
Autoři analýzy, kterými jsou vědečtí pracovníci Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, poukázali také na rozdíly kriminality v pohraničí. Ve strukturálně postižených oblastech na severozápadně Čech je kriminalita vysoká, podobně problematické jsou i uměle dosídlované oblasti někdejších Sudet, jako jsou severní okraje republiky se Šluknovským a Frýdlantským výběžkem.

kurzy.cz | 19.7.2018 | Rubrika: Makroekonomika
18.07.2018 Kriminalita trápí hlavně velká města

(...)
„Nadprůměrnou míru kriminality zaznamenáváme jen na 12,7 % území. Vysoká je hlavně ve větších krajských metropolích. Jde zejména o Prahu, Brno, Olomouc, České Budějovice a Ostravu,“ uvádí Jana Jíchová z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

www.tn.cz|19.7.2018
Kriminalita v Česku: Podrobná mapa ukazuje nejhorší místa

Lidé v Česku nahlásí průměrně 280 tisíc trestných činů. Vyšší kriminalita je zaznamenávána především ve velkých městech, naopak nejbezpečněji je na Vysočině.

Míra kriminality se na jednotlivých místech v Česku výrazně liší. "Nadprůměrnou míru kriminality zaznamenáváme jen na 12,7 procentech území. Vysoká je hlavně ve větších krajských metropolích," uvedla Jana Jíchová z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Týká se to především Prahy, Brna, Olomouce, Českých Budějovic a Ostravy.

Publikováno: Pátek 20.07.2018 15:05

Kategorie: