E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníHledáme dobrovolníky pro Americký semestr 2017

Blíží se již 24. ročník Amerického semestru... nechcete pomoci?

Blíží se již 24. ročník Amerického semestru, tedy intenzivní spolupráce mezi katedrou geografie na Dartmouth College (New Hampshire, USA) a geografickou sekcí na PřF UK, která spočívá v tom, že od dubna do začátku června zde v širokém slova smyslu „vyučujeme“ americké studenty geografie ‒ prostřednictvím přednášek, exkurzí, odborných konzultací, ale i organizace kulturních a společenských akcí. Dartmouth College je jednou z nejprestižnějších amerických univerzit a kontakt s jejími profesory a studenty je vždy obohacující.

Podle již zaběhnutého programu nabízíme našim studentům geografie možnost zapojit se do této akce. Jedná se o různorodou pomoc americkým studentům při jejich pobytu v Praze – asistenci při příjezdu a odjezdu studentů, pomoc s orientací v české společnosti či o drobné překlady z češtiny do angličtiny. Je vítána vlastní iniciativa v organizaci kulturně-společenských nebo sportovních akcí. Rovněž se nabízí účast na některých z exkurzí po Česku. Odměnou je zdokonalení se v angličtině, poznání jiného stylu života i přístupu k uchopení geografie. Pro aktivní studenty může být odměnou i finanční ohodnocení.

Letošní ročník Amerického semestru bude oficiálně zahájen ve středu 29. března, vaši pomoc ale uvítáme už během příprav! Pokud vás Americký semestr zaujal a rádi byste se zapojili, hlaste se, prosím, e-mailem u Madly Kaškové (magdalena.kaskova@natur.cuni.cz). Úvodní informační schůzka zapojených studentů proběhne v pátek 10. března od 11.30 v učebně Z5 (čajovna).

Těšíme se na spolupráci!

Dušan Drbohlav, Ludvík Kopačka a Ivan Bičík

 

Publikováno: Středa 01.03.2017 00:00

Akce dokumentů