E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníTisíce zájemců o sbírky a výzkum na Přírodovědecké fakultě přišly 9. června 2012 prožít společně Pražskou muzejní noc na Albertov. Zaměstnanci Geografické knihovny a Mapové sbírky spolu se studenty geografie připravili bohatý program. V druhém patře mohli návštěvníci vidět úspěšnou výstavu Atlas krajiny (výstava potrvá do konce července)a podívat se na filmy o geografii, jejichž tvůrci jsou studenti 3. ročníku geografie. Filmy s názvy: Co je geografie? We love geography a  Studujte geografii vytvářeli v předmětu Teorie a praxe geografického vzdělávání koncipované se záměrem propagovat geografii jako vědní disciplínu či výukový předmět.

Kvíz Cesta kolem světa představil citáty slavných cestovatelů, podle nichž a vybraných fotografií soutěžící hádali o jakou zemi se jedná.

V levé rýsovně byl připraven program pro přírodovědce s názvem Kde leží Uppsala podle stejnojmenné hry.

V přízemí se hrály originální deskové hry Všechny cesty vedou na Albertov a Fyzická geografie Asie.

Studenti také připravili akce Poznej svět všemi smysly a Ochutnej moře, kde se testovala a hádala slanost moře. V suterénu se vyráběly globy v rámci akce Země se točí. Byla také  představena historie výroby globů. Diváci hlasovali také o nejlepší globus Muzejní noci. Zvítězil globus č. 1 s názvem Koule Země od autorů Šimona, Aničky a Kristýnky. Tvůrci na něm pracovali 1,5 hodiny. Soutěžící globy můžete shlédnout v předsálí Geografické knihovny a na Internetu (viz níže).

Letošní Muzejní noc se vydařila a návštěvníci odcházeli z Albertova naplněni novými a příjemnými  dojmy, znalostmi a s dobrým pocitem bezvadného večera.

 

PMN2012_viteznyglobus
Vítězný glóbus č. 1

 

PMN2012_viteznaskupina
Tvorba glóbů - vítězná skupina

 

PMN2012_1
Jak chutná moře

 

PMN2012_3
Země se točí

 

PMN2012_4
Země se točí 2

 

PMN2012_5
Poznej svět všemi smysly

 

PMN2012_6
Poznej svět všemi smysly 2

 

PMN2012_7
Tvorba glóbů

 

PMN2012_8
Poznávání světa

 

PMN2012_9
Tvorba glóbů

 

PMN2012_10
Tým po dokončení glóbu

 

PMN2012_11
Skupinová fotografie tvůrců glóbu

 

PMN2012_12
Výstava vytvořených glóbů v předsálí Geografické knihovny a Mapové sbírky na Albertově v 2. patře

 

 

...

Publikováno: Úterý 12.06.2012 08:00

Akce dokumentů