Výstava Amazonka v pražském Karolinu

Výstava Amazonka je přístupná široké veřejnosti od 6. května do 21. června 2021 v pražském Karolinu, a to každý den mezi 10. a 18. hodinou. Výstava byla uspořádána u příležitosti dvacátého výročí českých expedic k Amazonce a životního jubilea jejího autora, profesora Bohumíra Janského, geografa a hydrologa působícího na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy.

Výstava mapuje dvacet let, jež uběhly od objevných výprav českých expedic k pramenům jihoamerické řeky Hatun Mayu, což značí v kečuánštině Velkou řeku, a vznikla ve spolupráci Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy s Ministerstvem kultury ČR, Národním muzeem a řadou dalších institucí.

Výstava se koná od 6. května do 25. června 2021 v prostorách Karolina na adrese Ovocný trh 5, Praha 1. Otevřena bude každý den od 10 do 18 hodin. Vstup na výstavu je zdarma.

Výstava Amazonka v Karolinu
Foto: Hynek Glos

Vstup se řídí platnými epidemiologickými opatřeními. V současné době může být na výstavě zároveň přítomno nejvýše 30 návštěvníků, platí povinnost nosit ochranné prostředky dýchacích cest a udržovat dvoumetrové rozestupy.

Pro případ, že si expozici nebudete z různých důvodů moci prohlédnout, připravili tvůrci virtuální výstavu, která věrohodně odráží tu skutečnou.

Bližší informace k výstavě naleznete na stránkách magazínu UK Forum. Velký rozhovor s profesorem Janským o jeho životě nejen s Amazonkou přineslo únorové vydání tištěného časopisu Forum.

Profesor Bohumír Janský
Foto: Hynek Glos