Účast na semináři Kartografická výročí 2019

Dne 9. 10. 2019 se v Moravském zemském archivu v Brně - Bohunicích uskutečnil seminář s názvem Kartografická výročí 2019, kde Mapová sbírka ve spolupraci s Katedrou aplikované geoinfomatiky a kartografie Univerzity Karlovy usporadaly odpoledni blok seminare. Seminar byl venovan kartografickym vyrocim 2019. Krome P. Fabricia, ktereho prezentovali zastupci PrF MUNI, zde byla prezentovana Fabriciova mapa Kralovstvi ceskeho z roku 1619 a jeji derivaty.

Semináře se za Mapovou sbírku zúčastnila ředitelka Mapové sbírky PhDr. et Mgr. Eva Novotná (s příspěvkem ,,Aretinova mapa Českého království z roku 1619") a Mgr. Josef Paták (s příspěvkem ,,Dlouhý stín Aretinovy mapy: odvozeniny mapy Čech Pavla Aretina z Ehrenfeldu ve fondu Mapové sbírky Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy") a ing. Miroslav Čábelka (Kartografické aspekty Aretinovy mapy Čech).

Program události a fotografie si můžete prohlédnout níže.

ing. Miroslav Čábelka

PhDr. et Mgr. Eva Novotná