Slavnostní prezentace dokumentů Mapové sbírky zapsaných do mezinárodního registru Paměť světa UNESCO

Ve čtvrtek 5. dubna 2018 od 14 hodin se v kinosále Národního technického muzea uskutečnilo slavnostní představení originálů unikátních dokumentů, které byly zapsány do prestižního mezinárodního registru Paměť světa UNESCO. Po úvodním slově, jež přednesl ministr kultury Ilja Šmíd, následovala prezentace oceněných dokumentů, k nimž se řadí i Camociovy mapy z Mapové sbírky Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Soubor čtyř map obležení Malty představila ředitelka Mapové sbírky PhDr. Mgr. Eva Novotná společně s maltskými kolegy (Bernadine Scicluna, Joseph Schiro).

Pozvánka na slavnostní prezentaci dokumentů zapsaných do registru Paměť světa

Prezentace o Camociových mapách přednesená v Národním technickém muzeu. Autorky: Bernadine Scicluna, Eva Novotná

Publikováno: Čtvrtek 05.04.2018 14:00