Návštěvy v Mapové sbírce

V průběhu prázdninových měsíců sbírku navštívili významné osoby

V červnu sbírku navštívili zaměstnanci Středočeského muzea v Roztokách u Prahy, kteří se podíleli na přípravě výstavy Jan Felkl a syn, továrna na glóby.

Uvítání hostů z Roztok
PhDr. et Mgr. při výkladu

Na konci června Mapovou sbírku PřfF UK navštívila Julie Sweetkind-Singer ze Standfordské Univerzity. Je vedoucí Brannerovy vědecké knihovny a spravuje kolekci Mapové sbírky. Její práce zahrnovala vytvoření skenovacího prostředí a postupů a následně zobrazování map ve vyhledávacích systémech. Na Univerzitě rovněž vyučuje a specializuje se na kartografické a geoprostorové zdroje. Je členkou National Geospatial Advisory Group.

V polovině letních práznich do sbírky zavítala skupinka amerických hostů RNDr. Milady Matouškové, Ph.D. z Katedry fyzické geografie a geoekologie.

Uprostřed srpna pak navštívili výstavu Jan Felkl a syn, továrna glóby kurátoři z Vídně a Drážďan, v čele s Janem Mokre z Rakouské národní knihovny.

Návštěvníkům poskytla odborný výklad PhDr. et Mgr Eva Novotná nebo Ing. Markéta Hyndráková.

Publikováno: Úterý 29.08.2017 00:00