Digitální knihovna Kramerius

Více než 31 300 map v digitální podobě z Mapové sbírky PřF UK je přístupných ve vysokém rozlišení v Digitální knihovně.

Přístup: kramerius.cuni.cz nebo digitalniknihovna.cz

Nabyvatel je povinen uvést pod reprodukcí díla © Univerzita Karlova, Přírodovědecká fakulta, Mapová sbírka, www.mapovasbirka.cz(jako upřesnění je možné uvést odkaz pro sdílení)

Kramerius je open-source program, který pracuje na bázi systému pro správu obsahu (Content Management System - CMS). Je určen pro prezentaci digitálních obrazů cenných dokumentů národního kulturního dědictví prostřednictvím lokálních sítí a internetu, a to v souladu s autorským zákonem.

Hlavní řádek slouží k jednoduchému vyhledávání, ve kterém zadáváte hledané výrazy. Vyhledávání obsahuje našeptávač, který nabízí tituly podle názvu. Pokud si nevyberete konkrétní dokument z našeptávače, vyhledávání bude probíhat fulltextově nad obsahem celé digitální knihovny.

Mapy si můžete stáhnout v kvalitním rozlišení prostředníctvím ikony JPEG stránky (viz obrázek níže).

V dalším okně se zobrazí mapa, kterou si pravým tlačítkem myši můžete uložit v JPEG formátu.

Aktuální metadata k dokumentům jsou dostupná v centrálním vyhledávači Univerzity Karlovy UKAŽ

Publikováno: Úterý 14.06.2022 00:00