copy3_of_4.jpg
copy_of_8.JPG
copy_of_10.jpg
Fotoreportáž z Pražské muzejní noci 2015
Kolektiv Knihovny geografie a Mapové sbírky připravil a zrealizoval bohatý doprovodný program.
kolaz..jpg
Informace o letním provozu Knihovny geografie !
Otevírací doba Knihovny geografie v letním období
exkurze.knihovnici.JPG
Návštěva knihovnických kolegů ze zahraničí
Knihovnu geografie navštívili knihovníci z Irska a Polska.
svetuznavageografii.jpg
iforum.clanek.jpg
EN.iforum.clanek.jpg
Univerzitní časopis Forum informuje o celosvětovém úspěchu geografie na UK a přináší také článek o Mapové sbírce PřF UK
30. číslo časopisu Forum ve znamení geografie.
Old.maps.logo.jpg
Byla spuštěna nová verze portálu OldMapsOnline.org
Kromě portálu sloužícímu k prostorovému vyhledávání v digitalizovaných mapách a plánech vznikla také nová mobilní aplikace umožňující na přístrojích vybavených GPS zobrazit aktuální polohu na podkladě staré mapy.
Urlab..jpg
Výstava - Novodobá historie Prahy pohledem geografa
Urbánní a regionální laboratoř PřF UK představuje vývoj sociálně prostorové struktury pražských čtvrtí od počátku 20. století až do současnosti.
certifik.metodiky.jpg
Certifikované metodiky PhDr. et Mgr. Evy Novotné
Proběhlo uznání metodik pro katalogizaci a tvorbu metadat kartografických dokumentů.
Geobibline.logo.Copy.jpg
Webinář k databázi GEOBIBLINE
Ve středu 12. 8. 2015 se od 10:00 uskuteční webinář o efektivní práci s databází GEOBIBLINE.
hangoutotazky1.jpg
hangoutotazky2.jpg
hangoutotazky3.jpg
PstupydoGEOBIBLINEaktuln2014.jpg
webinar.titulnistrana.jpg
Záznam webináře k databázi GEOBIBLINE
Webinář - Co Vám může nabídnout GEOBIBLINE a jak ji efektivně využívat - volně ke stažení z You Tube
Od pondělí 17. 8. 2015 je Knihovna geografie opět otevřena!
Knihovna geografie je tu opět pro Vás...
Od úterý 1. 9. 2015 otevírací doba Knihovny geografie jako ve zkouškovém období
Knihovna geografie opět prodlužuje otevírací dobu.
Mentoringový program - šance pro absolventy
Přírodovědecká fakulta organizuje nový ročník mentoringového programu.
mentoring1.jpg
mentoring.png
kniha srdce
Zimní semestr - změna otevírací doby Knihovny geografie
V období od 1. 10. - 18. 12. bude Knihovna geografie otevřena v časech běžných pro zimní semestr. V pondělí 28. 9. bude Knihovna geografie uzavřena.
dpz3 orez
Výstava - "Brutar bádání: posouváme vědu blíž"
Přírodovědecká fakulta UK v Praze a společnost Scientica Agency, s.r.o. vás zvou na výstavu "Brutar bádání: posouváme vědu blíž"
Státní svátek - uzavření knihovny
Dny geografie
Milí čtenáři, na Přírodovědecké fakultě UK bude od 23. 11. do 27. 11. 2015 probíhat zajímavá akce Dny geografie, které se účastní také naše knihovna! Přijďte si s námi zkusit georeferencování!
Logo_DG_CMYK.jpg
26. 11. 2015 - zkrácení výpůjční doby knihovny
Upozorňujeme čtenáře, že dne 26. 11. 2015, se zkracuje výpůjční doba Knihovny geografie! Ve čtvrtek od 13:00 nebudou běžné služby knihovny v provozu, ale můžete s námi georeferencovat!
Georeferencování v knihovně
Společně s Mapovou sbírkou zorganizovala Knihovna geografie sérii přednášek ke georeferencování starých map prostřednictvím portálu StaréMapy.cz. Návštěvníci si při praktických ukázkách vyzkoušeli, jaké to je poznávat své okolí skrze staré mapy.
SAM_1867.JPG
Výstava prodloužena: Václav Švambera, profesor Univerzity Karlovy
Výstava k 150. výročí narození významného českého geografa a hydrologa Václava Švambery.
obr1.jpg
pozvanka-vystava-web.jpg
obr1.jpg
Vánoční prázdniny
Milí čtenáři, připomínáme, že Knihovna geografie bude v tomto roce naposledy otevřena dne 18. 12. do 15hod! Budeme se na vás zase těšit v novém roce - od 4. 1. 2016. Krásné svátky!
Čteme profesora Švamberu
Srdečně zveme do knihovny na čtecí maraton, kdy budou geografové, kartografové i studenti předčítat z díla profesora Švambery.
Otevírací doba ve zkouškovém období
Změna otevírací doby od 11. ledna 2016.
Svambera.jpg
Návštěva RNDr. Dvořákové
Mapovou sbírku a Knihovnu geografie navštívila RNDr. Anita Dvořáková, dědička doc. RNDr. Jaromíra Janky, CSc.
image_thumb.jpg
Ohlasy čtenářského maratonu - Čteme prof. Švamberu
11. ledna 2016 proběhl celodenní maraton a pokus o vytvoření rekordu v nepřetržitém čtení z profesorova díla.
cteni-svambera05.jpg
Vytvoření českého rekordu
Nejdelší veřejné čtení z díla profesora Václava Švambery.
kniha rekordu.jpg
Výstava na Maltě
V pátek 29. 1. 2016 byla v Národním archeologickém muzeu ve Valletě otevřena, za spoluúčasti Mapové sbírky Přírodovědecké fakulty UK v Praze, výstava Siege maps (Obležené mapy).
maps.jpg
Změna otevírací doby knihovny od 15. února
Rozhovor o prof. Václavu Švamberovi v rozhlase
V pořadu Planetárium na stanici ČRo Sever byl vysílán rozhovor s ředitelkou Mapové sbírky a vedoucí Knihovny geografie PhDr. et Mgr. Evou Novotnou o zakladateli sbírky V. Švamberovi.
sever rozhlas.png
Mapová sbírka v rozhlase
V pořadu Planetárium na stanici ČRo Sever byl v sobotu 6. 2. vysílán rozhovor s ředitelkou Mapové sbírky a vedoucí Knihovny geografie PhDr. et Mgr. Evou Novotnou.
Geografické vyhledávání
Nové geografické vyhledávání v databázi GEOBIBLINE.
Zavírací dny o Velikonocích
Milí návštěvníci, upozorňujeme, že letos poprvé bude knihovna zavřená na Velký pátek - 25.3. a klasicky také o Velikonočním pondělí - 28.3.2016!
velikonove16.jpg
velikonoce16.jpg