Vládní usnesení z 14. 2. 2021 ve vztahu ke knihovnám
Kartograficky_den_Olomouc_logo.PNG
Kartograficky_den_Olomouc_zahlavi.PNG
Pozvánka na Kartografický den Olomouc
S ohledem na trvající protipandemická opatření proběhne Kartografický den online. Tradiční setkání kartografů, tematiků (odborníků na řešená témata) a ostatních zájemců o novinky v oblasti kartografické tvorby a praxe se uskuteční stejně jako v minulých letech poslední únorový pátek, tedy 26. února 2021.
Kartograficky_den_Olomouc_logo.PNG
Další omezení služeb knihovny geografie
Vzhledem k zhoršující se epidemiologické situaci nařídil proděkan Geografické sekce zaměstnancům práci z domova a zcela omezit jakékoliv kontakty na pracovišti, tedy včetně Knihovny geografie. Z toho důvodu budou předem domluvené výpůjčky a vracení knih realizovány POUZE VE STŘEDU od 9 do 11 hod. Platí nadále, že výpůjčky probíhají bezkontaktně před vchodem do knihovny (u biblioboxu).
B30_zakaz vstupu.jpg
Výpůjčky prodlouženy do 30.4.2021
S ohledem na přetrvávající pandemickou situaci prodlužujeme našim čtenářům výpůjčky až do 30.4.2021.
Covid otazník.PNG
Knihovna geografie je od 10.3.2021 do odvolání uzavřena
Vzhledem k přijatým opatřením Krizového štábu (KŠ) PřF UK ze dne 9. 3. 2021 v souvislosti s pandemickou situací je Knihovna geografie do odvolání uzavřena.
cedule_Zavřeno.PNG
Od čtvrtka 1.4.2021 je opět možná výpůjčka knih!
Od příštího týdne je opět zahájen omezený provoz výpůjčních služeb Knihovny geografie. Výpůjčky bude možné si vyzvednout každý čtvrtek od 9 do 11 hodin po předchozí rezervaci pomocí on-line formuláře (odkaz níže) a potvrzení e-mailem ze strany knihovny.
Jak predchazet plagiatorstvi_akademici.PNG
Jak se vyhnout plagiatorstvi_studenti.PNG
Jak na plagiátorství: příručky pro studenty a akademické pracovníky
V roce 2020 se devět českých a moravských univerzit spojilo v projektu Posílení prevence plagiátorství ve studentských pracích, jehož cílem je zahájení intenzivní debaty a praktické spolupráce v oblasti podpory akademické etiky a prevence podvodných praktik v akademickém psaní. Výsledkem jsou dvě volně přístupné příručky (pro studenty a akademické pracovníky), které za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR vydalo nakladatelství Karolinum (odkaz níže).
Jak se vyhnout plagiatorstvi_studenti.PNG
Jak na plagiatorstvi_pro FB.PNG
Knihovna geografie je od 19.4.2021 otevřena v omezeném režimu
Na základě rozhodnutí krizového štábu fakulty je knihovna geografie od pondělí 19.4.2021 opět přístupná pro osobní výpůjčky, ale stále funguje v omezeném režimu. Knihy si můžete přijít vypůjčit či vrátit v Po, St, Pá dopoledne (9-12h). Studovny a PC stanice jsou pořád uzavřené. Stávající výpůjčky knih jsou prodlouženy do 30. dubna.