Vltavské ostrovy v Praze

Nová výstava Geografické sekce

Vážení čtenáři a milovníci geografie,

Geografická sekce pořádá novou výstavu. Tentokráte s názvem Vltavské ostrovy v Praze.  Výstava bude přístupná od 31. 10. 2014  do 30. 1. 2015

.Výstava Vltavské ostrovy v Praze představuje historii i současnost vltavských ostrovů nacházejících se na území hl. m. Prahy výstižnými texty, dobovými obrázky i současnými fotografiemi.

K zhlédnutí jsou i staré mapy zachycující ostrovy v různých obdobích - ostrovy současné i ty, které dnes již v reálu nespatříme. Návštěvník tak zjistí, že vltavské ostrovy, které můžeme považovat za specifická místa uprostřed města,  byly svědkem takových událostí jako bylo první fotbalové derby Sparta-Slavie, premiéra Smetanovy symfonické básně  Má vlast či, že zde byly za války  uskladněny rekvírované zvony a spoustu dalších informací i o jejich budoucnosti.

K dispozici jsou i názory návštěvníků ostrovů, kteří byly účastníky šetření prováděném  studenty geografie v rámci výuky.

Výstavu  připravilo Centrum geografie volného času (GeoVoČ),. Centrum pro výzkum v kulturní a historické geografii (KUHIG) při katedře sociální geografie a regionálního rozvoje Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze ve spolupráci s  Mapovou sbírkou UK  a Výzkumným centrem historické geografie (VCHG), ve kterém působí autorky výstavy RNDr. Dana Fialová, Mgr. Michaela Steyerová (obě KSGRR PřF UK) a prof. Eva Semotanová (HÚ AV ČR). Autorkou grafiky je dr. Martina Hupková a s realizaci výstavy významnou pomocí přispěla Knihovna geografie.

Výstava je umístěnav předsálí Knihovny geografie PřF UK (Albertov 6, Praha 2, 128 43, 2. patro) a je možné ji navštívit od 31. 10. 2014 do 30. 1. 2015 (otevírací doba: pondělí – pátek 9:00 – 17:00). Vstup volný.

Výstavu je možné zapůjčit dalším neziskovým institucím.

Medializace výstavy:

Informace o výstavě Vám poskytne RNDr. Dana Fialová, Ph.D. (e-mail: dana.fialova@natur.cuni.cz ).

Informace o provozu či zapůjčení výstavy podává Blanka Šimánová (e-mail: simanovb@natur.cuni. Tel.: +420 221 951 359) URL: http://www.natur.cuni.cz/geografie/knihovna

Publikováno: Pondělí 03.11.2014 09:05