Vernisáž k výstavě Kazachstán – srdce Eurasie

Proběhla vernisáž k zahájení výstavy Kazachstán – srdce Eurasie

Vážení čtenáři,

dne 7. 2. 2013 proběhla ve veřejných prostorách před Knihovnou geografie (Albertov 6, 2. patro budovy Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy) slavnostní vernisáž k zahájení výstavy Kazachstán – srdce Eurasie. Jednalo se o událost s mimořádnou mezinárodní účastí, neboť vernisáž s potěšením navštívili příslušníci ambasád Ghany, Thajska, Pákistánu, Turecka, Kuvajtu, Mexika a samozřejmě  Kazachstánu. V rámci vernisáže byla přístupná také Knihovna geografie, která jako doprovodný program připravila výstavu knih o Kazachstánu, zapůjčenou organizátory výstavy Kazachstán – srdce Eurasie; ukázky kvalifikačních prací Kazašských studentů, které jsou uloženy v Knihovně geografie a také výstavu publikací z fondu Knihovny geografie s tematikou Kazachstánu. Výstava vznikla u příležitosti 20. výročí navázání diplomatických vztahů mezi Kazachstánem a Českou republikou a jejími pořadateli jsou Velvyslanectví Republiky Kazachstán v České republice a Geografická sekce PřF UK. Neváhejte a přijďte obdivovat divokou krásu nespoutané přírody i moderní podobu Kazachstánu. Výstava Kazachstán – srdce Eurasie je tu pro Vás do 17. března 2013.

Fotografie z vernisáže k výstavě Kazachstán – srdce Eurasie

................................