Univerzita Karlova boduje v mezinárodním žebříčku

Nejlépe z celé UK skóruje opět geografie

Letošní celosvětový žebříček QS World University Rankings by Subject zahrnuje celkem 46 vědních oborů, z toho 38, které jsou pěstovány na Univerzitě Karlově. Náročná kritéria hodnocení univerzita splnila ve 37 případech, z toho mezi nejlepšími světovými pracovišti se umístila v 19 oborech, oproti 15 v loňském roce. Již několik let po sobě dosahuje v tomto srovnání nejlepšího umístění obor geografie.

V geografii se pracoviště Univerzity Karlovy nacházejí v první stovce, mezi prvními sto padesáti světovými institucemi se umístila pracoviště ve dvou oborech: anglický jazyk a literatura a filosofie, do dvoustého místa pak v dalších osmi: farmacii a farmakologiifyzice a astronomiihistoriilékařstvílingvisticematematicemediálních a komunikačních studiích politologii a mezinárodních vztazích. Ve většině oborů si Univerzita Karlova udržela své loňské postavení, zlepšila se v anglickém jazyce a literatuře a biologii.

Kompletní žebříček QS World University Rankings by Subject 2017

Publikováno: Pondělí 13.03.2017 12:20