Příručka: Citování kartografických dokumentů, 2021

Rozšířený překlad publikace Cartographic citations (Chicago, 2010) připravili zaměstnanci Knihovny geografie PřF UK. Původní verze byla aktualizována a doplněna příklady citování v ISO 690, včetně zapracovaných změn 4. vydání (2021).

Půjde o první podrobnou příručku v českém jazyce, která představí možnosti citování klasických typů speciálních kartografických dokumentů a šedé literatury, ale i nových elektronických zdrojů v této oblasti. Proto věříme, že příručka bude prospěšná široké odborné i laické veřejnosti.

Publikaci společně vydají Univerzita Karlova (Přírodovědecká fakulta) a Národní knihovna ČR (Knihovnický institut). Předpokládaný termín vydání publikace je podzim 2021.

Cena jednoho kusu publikace bude cca 45 Kč. Při dodání poštou je účtováno balné ve výši 10 Kč a poštovné podle ceníku České pošty. Publikaci je možné si objednat do 15. září na adrese: https://forms.gle/8GW8rbmVbr8N7GJw6

Kontaktní osoba:
PhDr. et Mgr. Eva Novotná, Ph.D. (novotn48@natur.cuni.cz, tel. 221 951 355)

Publikováno: Pátek 30.07.2021 00:00