Pražská muzejní noc na Albertově

Tisíce zájemců o sbírky a výzkum na Přírodovědecké fakultě přišly 9. června 2012 prožít společně Pražskou muzejní noc na Albertov. Zaměstnanci Geografické knihovny a Mapové sbírky spolu se studenty geografie připravili bohatý program. V druhém patře mohli návštěvníci vidět úspěšnou výstavu Atlas krajiny (výstava potrvá do konce července) a podívat se na filmy o geografii, jejichž tvůrci jsou studenti 3. ročníku geografie. Filmy s názvy: Co je geografie? We love geography a  Studujte geografii vytvářeli v předmětu Teorie a praxe geografického vzdělávání koncipované se záměrem propagovat geografii jako vědní disciplínu či výukový předmět.

Kvíz Cesta kolem světa představil úryvky z děl slavných cestovatelů, podle nichž a vybraných fotografií soutěžící hádali o jakou zemi, památku či přírodní jev se jedná

V levé rýsovně byl připraven program pro přírodovědce s názvem Kde leží Uppsala podle stejnojmenné hry.

V přízemí se hrály originální deskové hry Všechny cesty vedou na Albertov a Fyzická geografie Asie.

Studenti také připravili akce Poznej svět všemi smysly a Ochutnej moře, kde se testovala a hádala slanost moře. V suterénu se vyráběly glóby v rámci akce Země se točí. Byla také  představena historie výroby glóbů. Diváci hlasovali i o nejlepší glóbus Muzejní noci. Zvítězil glóbus č. 1 s názvem Koule Země od autorů Šimona, Aničky a Kristýnky. Tvůrci na něm pracovali celkem 1,5 hodiny. Soutěžní glóby můžete shlédnout v předsálí Geografické knihovny a také na Internetu (zde).

Letošní Muzejní noc se vydařila a návštěvníci odcházeli z Albertova naplněni novými a příjemnými  dojmy, znalostmi a s dobrým pocitem bezvadného večera.

Fotogalerie z Pražské muzejní noci na Albertově

.

Po schodišti na Albertově prošly v rámci Pražské muzejní noci stovky lidí.

.

Malování glóbů si nejvíce užívaly děti.

.

Na jednom glóbu často pracoval početný tým.

.

Smysl pro detail a kreativita jsou základem úspěchu.

.

Výtvarný projekt "Poznej svět všemy smysly".

.

Studentský projekt "Ochutnej moře" lákal netradiční specialitou.

.

Kvíz "Cesta kolem světa" pobavil i poučil.

.

Speciální desková hra "Všechny cesty vedou na Alberov".

.

Každá desková hra vyžaduje prostudování pravidel.

.

Deskové hry (na fotografii Fyzická geografie Asie) zlákaly malé i velké.

.

Úspěch měla také hra "Kde leží Uppsala".

Publikováno: Středa 13.06.2012 13:30