Pozvánka na Wikikonferenci 2013

Vážení čtenáři, Knihovna geografie Vás srdečně zve na Wikikonferenci, která se uskuteční 30. listopadu 2013 v prostorách PřF UK v Praze.

V pořadí již pátá česká wikikonference nabízí tradičně výroční setkání zájemců o Wikipedii a další projekty na bázi wiki...

Konferenci pořádá občanské sdružení Wikimedia Česká republika a uskuteční se v sobotu 30. listopadu 2013. Místem konání se letos stane sídlo Přírodovědecké fakulty UK v Praze na Albertově. Kromě nejrůznějších osobností, zajímajících se o svět Wikipedie z různých úhlů, se můžete těšit také na zástupce dalších projektů nadace Wikimedia Foundation, kteří rovněž vytvářejí svobodný obsah. Chybět nebudou ani  zástupci organizací působících na poli vzdělávání a informatiky.

Nenechte si ujít např:

Josefa Šlerku (vedoucí Studia nových médií UK):  Věštění z Wikipedie

Jáchyma Čepického (OSgeo.org, drobný přispěvatel do OSM, Geosense.cz): OpenStreetMap – Svobodný zdroj Geodat

či Karla Drbala (pedagog PřF UK): Co přináší aktivita „Studenti píší Wikipedii“ studentům a pedagogům, aneb: definuj přesně!

Připraveny pro Vás budou také praktické ukázky, workshopy a drobné občerstvení.

Zájemce prosíme o registraci na adrese: http://blog.wikimedia.cz/2013/11/registrace-na-wikikonferenci-2013/

Pro mimopražské účastníky je vyhrazena určitá finanční částka k pokrytí přiměřených cestovních nákladů (více na webové stránce Wikikonference).

Tiskovou zprávu ke konferenci naleznete ZDE

Publikováno: Středa 06.11.2013 11:30