Páteční Noc vědců proběhne také v Mapové sbírce PřF UK!

Noc vědců je akce, která oživuje stovky vědeckých institucí a mezi nimi i Mapovou sbírku! Přijďte se seznámit s významnými kartografickými "poklady" sbírky a vychutnejte si kouzlo starých map a glóbů.
Čas 30.09.2022
od 18:00 do 23:00
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Noc vědců, akce oživující v jeden večer stovky vědeckých budov, do kterých se běžný smrtelník nedostane. Návštěvníci proplouvají laboratořemi, přednáškovými místnostmi, vybuchujícími experimenty a jdou do hloubky aktuálních témat. Děti, dospělí, senioři, každý zapálený pro vědu je vítaný. Setkejte se s našimi vědci a oni už vás naučí vědu milovat.

V Česku se Noc vědců koná od roku 2005 a je zastoupena českými univerzitami, vědeckými ústavy, hvězdárnami a dalšími institucemi. Letošní motto akce zní "všemi smysly". Hmat, sluch, čich, zrak a chuť — pět starých dobrých známých. Co na ně ale říká šestý smysl? Nebo zvířata a rostliny? A co všechno o nich umí prozradit věda? Otevřete nové dimenze vnímání, dejte věcem jiný rozměr a rozviňte všechny smysly, budete je totiž potřebovat.

Mapová sbírka PřF UK je jednou uz největších a nejvýznamnějších kolekcí map v Česku. Sbírka obsahuje kolem 130 000 map, 3 337 velkoformátových atlasů a 95 globů. Přibližně polovinu této sbírky tvoří staré tisky. Svým rozsahem i obsahem je unikátní univerzitní sbírkou v celé Střední Evropě. Podobné univerzitní sbírky se nacházejí až v Paříži nebo v Oslu.

Prohlídky začínají v každou celou hodinu, první prohlídka začíná v 18:00, poslední pak ve 22:00. Není nutná předchozí rezervace.

Publikováno: Středa 28.09.2022 00:00