Online zpřístupnění české kolekce naučné literatury BookPort

Od 1. ledna 2020 je nově zpřístupněna celouniverzitně online kolekce česky psané naučné literatury BookPort. Nadále zůstává pro studenty a pracovníky UK otevřený i přístup do Národní digitální knihovny - Covid (zahrnuje digitální knihovny Národní knihovny v Praze, Moravské zemské knihovny v Brně ad.).

Databáze českých odborných a populárně-naučných e-knih BookPort je dostupná všem zaměstnancům a studentům UK bez rozdílu. Vybírat zajímavé tituly ke studiu je možné z kolekcí "Zdravotnictví", "Byznys", "Technika" a především ze sbírky "Společenské vědy a historie". Seznam dostupných titulů najdete zde (soubor XLSX, 263 KB).

Kvůli současné pandemické situaci se některé knihovny rozhodly zpřístupnit své digitální knihovny Kramerius pro studenty a pedagogy vyšších odborných a vysokých škol a vědecké pracovníky. Toto zpřístupnění bude pravděpodobně trvat do konce nouzového stavu v ČR. Pro studenty a zaměstnance UK je přístup do Národní digitální knihovny - COVID umožněn zde.

Publikováno: Pondělí 11.01.2021 00:00