E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníNová kniha - Konfliktní regiony světa - Evropa

Nová série Konfliktní regiony světa se věnuje vybraným konfliktům a dalších politickým problémům v různých částech světa, díl věnovaný Evropě se pak zaměřuje na tři regiony se specifickými politickými problémy, které však spojují projevy nacionalismu a geopolitiky. Text je určen jak studentům a učitelům středních škol, tak všem zájemcům o politickou geografii a obecně současné politické dění. Autorem této nové knižní série od Nakladatelství České geografické společnosti je RNDr. Libor Jelen, Ph.D. z katedry sociální geografie a regionálního rozvoje.

V těchto dnech vychází první ze série publikací Konfliktní regiony světa, který přibližuje konfliktní regiony Evropy. Autorem knihy je politický geograf RNDr. Libor Jelen, Ph.D. z katedry sociální geografie a regionálního rozvoje Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Kniha je k zakoupení ve vybraných knihkupectvích.

Nová série publikací Konfliktní regiony světa vysvětluje jejich obecné principy fungování, nastiňuje historické a geografické souvislosti a předkládá jejich aktuální stav a možný vývoj. Díl věnovaný Evropě se zaměřuje na tři regiony se specifickými politickými problémy, které však spojují projevy nacionalismu a geopolitiky. V prvních kapitolách je proveden souhrn historického vývoje celého kontinentu a následně jsou představeny teoretické koncepty a terminologie osvětlující politické procesy. Následné kapitoly se postupně věnují konfliktům či případům potenciálních změn politické mapy kontinentu v Severním Irsku, Skotsku, Katalánsku, Baskicku, v prostoru bývalé Jugoslávie a Sovětského svazu. 

Publikováno: Pondělí 25.10.2021 00:00

Akce dokumentů