Křest knihy Konfliktní regiony světa – Evropa

V rámci Dnů geografie 2021 se v pondělním odpoledni 15.11.2021 uskutečnil v Knihovně geografie křest nové knihy dr. Libora Jelena.

Na úvod dr. Jelen krátce objasnil genezi knihy a důvody pro její vznik (poptávka studentů a učitelů po uceleném zdroji informací pro interpretaci politických událostí ve výuce nejen politické geografie).

Následně se ujal slova prezident České geografické společnosti, doc. Pavel Chromý, který mj. vyjádřil přání, aby geografové v dnešní době psali rovněž také čtivé a přehledné učebnice a studijní příručky, které přitáhnou k oboru další zájemce z řad studentů a veřejnosti.

Poté následoval křest knihy, malá autogramiáda a neformální setkání a povídání s autorem.

Za Knihovnu geografie přejeme všem čtenářům nekonfliktní čtení a doufejme, že brzy spatří světlo světa i další díly, věnované zbývajícím regionům světa.

Publikováno: Čtvrtek 18.11.2021 00:00