GEOREFERENCUJTE S NÁMI STARÉ MAPY !

Upozorňujeme čtenáře, že ve čtvrtek 22. 11. 2018 se mění výpůjční doba Knihovny geografie! Ve čtvrtek od 13:00-16:00 nebudou běžné služby knihovny v provozu, ale můžete s námi georeferencovat!
Čas 22.11.2018
od 13:00 do 16:00
Přiložený soubor: dny-geografie-podrobný-program.pdf
Další soubor: dny-geografie-prehledovy-program.pdf
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Milí čtenáři,

na Přírodovědecké fakultě UK bude od 19. 11. do 23. 11. 2018 probíhat zajímavá akce Dny geografie, které se účastní také naše knihovna! Přijďte si s námi zkusit georeferencování!

Ve čtvrtek od 13:00-16:00 si můžete přijít vyzkoušet praktickou práci s mapou, k dispozici jsou počítače i lektoři, kteří vás do georeferencování zasvětí a navíc vám pomohou zhodnotit výsledky.

Také vás zveme na novou projekci filmu The Mapmakers from Gotha (délka 77 minut). Film se bude promítat v pondělí 19. 11. v Levé rýsovně (3. patro).

Dokument pojednává o nakladatelství Justus Perthes v Gothě, jež bylo již v roce 1850 světovým centrem kartografie. Vydavatelský dům pracoval až do roku 1945. Rodina Perthesů poté přesídlila na západ a pokračovala ve vydávání map v Darmstadtu. Gothajské nakladatelství Perthes Verlag se změnilo ve VEB Herman Haack. Po pádu "berlínské zdi" v roce 1989 se Stephan Perthes, sedmý v generaci vrátil do Gothy, aby pokračoval v práci svých předků. Společně se zaměstnanci VEB Hermann Haack chtěl obnovit nakladatelský dům Justus Perthes. Film ukazuje jejich snahu realizovat v těžkých porevolučních dobách tento sen. Je důležitým svědectvím nejen o historii kartografického nakladatelství, ale i sociologickou sondou do novodobé historie postkomunistické země a vývoje nebo zániku jejích trhů a průmyslu.

Kompletní i přehledový program naleznete na webových stránkách: https://www.geografienasbavi.cz/program-pro-skoly/dny-geografie-2018

Publikováno: Sobota 13.10.2018 11:05