E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english Přihlášení

2014-11-10: Vyrovnaný zápas nakonec vyzněl pro lídra soutěže

Po čtvrteční výhře nad budoucími zubaři z HC Mordor, z nichž jeden podle mě roní slzy do polštáře ve tvaru víly Zubničky ještě teď, jsme se sešli v extraligové hale Sparty proti dosud neporaženému celku celé soutěže – Fanklubu Lev Praha. Bohužel už od pátku bylo v podstatě jasné, že tolik propagovaný zápas z naší strany skončí z hlediska návštěvy velkým fiaskem. Nikoliv však ze stejného důvodu jako u působení hokejové Sparty v Lize mistrů, totiž očividným nezájmem, ale naopak ze strany pořadatele, který pod pohrůžkou trestních oznámení ohledně vstupu na soukromý pozemek zakázal vstup všem fanouškům. Tedy to nám bylo alespoň prezentováno. Nemilé bylo naše překvapení, když jsme přišli do haly a za střídačkou soupeře jsme rozeznali hlouček jakýchsi lidí. Ten se postupem času rozrostl na úctyhodných 20 kusů, což nás utvrdilo v domnění, že si soupeř suše pozval svoji kompletní fanouškovskou základnu a nám to zakázal. Nám bylo řečeno, že se jednalo o přítelkyně a manželky. Výskyt několika jedinců mužského pohlaví nám pak notně napověděl, s kým se na ledě potkáme, což uvedlo v praxi preventivní opatření v soubojích, kdy jsme do soupeřů v rámci obrany najížděli zadkem. Snažili jsme se je omezit na minimum. Byli jsme poněkud rozčarovaní z tohoto přístupu, a tak jsme zalarmovali svoje fanoušky, kteří, Bůh jim to oplať na dětech, vážili cestu za nejistým osudem do Holešovic, aby mohli případně pohotově nastoupit. Tak se i stalo, v průběhu první třetiny se i za naší střídačkou objevily přítelkyně a manželky, za což jim velmi děkujeme. Dále si každý hráč v rámci protestu proti nesmyslnému tichu na hokeji vylepil na helmu slogan No fans = No fun. Stejným způsobem následně vyzdobil realizační tým plexisklo na střídačce. Tato výzdoba prý v Tipsport areně zůstala, třeba ji Sparta po tristní návštěvnosti na Ligu mistrů zachová.

Nyní už k samotnému utkání. Začátek se jako již tradičně nesl v duchu rozkoukávání. Skutečně je až úsměvné, kterak se železnou pravidelností potřebujeme k nastartování několik závarů před naší brankou a jeden až dva góly v naší síti. Proti pravděpodobně nejtěžšímu soupeři se nám však dařilo zůstat na dostřel především díky neskutečně chytajícímu Daveovi v bráně. Ten vystavoval stopku útočícím hráčům soupeře tak často, že si hráči Fanklubu museli přiapdat jak v autoškole, a že v konečném zúčtování nestačila zápasovým statistikům kolonka v počtu Davových zásahů, jejichž počet se nakonec zastavil na čísle 36. Jeho celková úspěšnost zákroků byla skvělých 90 %. Přesto v první třetině inkasoval hned dvakrát, jednou po chybě v obranném pásmu, kdy se našemu forvardovi nepodařilo převzít puk, který následně ukořistil soupeř a ranou pod víko otevřel gólový účet zápasu. Za několik minut jsme šli do čtyř po zákroku Tomáše Kudely, který se nepáral s projíždějícím útočníkem, který střet doprovodil efektním skokem a skácel se jak zasažený Zakňaktelem. Početní výhodu Lvi využili opět střelou pod břevno. V první třetině stojí za zmínku některé podařené momenty z naší strany v útočném pásmu, kdy se činila především první lajna, které se podařilo soupeře zamknout, bohužel z tlaku vytěžila pouze nastřelenou tyč a první dějství skončilo v poměru 2:0. Začátek druhé třetiny se nesl ještě v duchu části první, Fanklub lépe bruslil, z čehož vyplynula i akce na 3:0. Tento moment však jako by nás nabudil. Nechtěli jsme již více inkasovat, proto přišel na řadu bojovný a obětavý výkon, který započal Míra obětavým blokem střely Lvů. Jeho následné odkulhání na střídačku v nás probudilo soudržnost a odhodlání. Naše zvýšená aktivita následně rezultovala ve fauly ze strany soupeře. Jednu početní převahu zužitkoval Krausky #62, také známý jako Kraushopf (viz https://www.youtube.com/watch?v=znXRNWte68g), střelou mezi beton a vyrážečku.  Téměř vzápětí se podařilo ujet Jeníkovi a pro něj typickým zakončením snížil na rozdíl jediné branky. K dispozici jsme měli také dlouho trvající přesilovku pět proti třem. Tu se nám však využít nepodařilo. Druhou třetinu jsme získali 1:2 a třetí třetina tak slibovala zajímavé rozuzlení. Přinesla i velké množství šancí na obou stranách, brankáři však byli pozorní. Největší šanci na vyrovnání měla první lajna ve složení Mario-Jeník-Tomáš Janík. Gólmanův beton se ale posledním dvěma zmíněným přehodil na několikrát nepodařilo. Udeřilo tak na druhé straně, kdy se ujala opakovaná střela jednoho z domácích útočníků, na kterou Dave neměl nárok. Skóre 4:2 se ve výsledku ukázalo i přes risk bez brankáře jako konečné. Závěrem bych zde rád zmínil výčet Ultrademencí z utkání. Pravděpodobně nejzábavnější prezentoval Jenda Dresler, který se po vzoru Ládi Nábělka postavil na vhazování na místě levého beka soupeře. Další vtipnou vsuvku si připravil Newman, který nikým neatakován neomylně sestřelil pukem tuším Bureho na střídačce, který se v tu chvíli věnoval zábavnější činnosti v podobě tajné instalace motorku na své brusle, z čehož pramenil Démonův zápis do statistiky ve znění: „Vidim ho bruslit!“. A poslední zmínky byly spíše za asistence hráčům Lva do nadějných pozic. (Omlouvám se za dezinformaci, nakonec byl zasažen Mario) I tak jsme ale čelili lídrovi naší ligy se ctí a pouze potvrdili trend stále se zlepšujícího se výkonu.

Doufáme, že příště jej potvrdíme před fantastickou diváckou kulisou v Edenu příští pátek 21.11, kdy přivítáme tým Oldham. Více k tomuto zápasu na oficiálních stránkách týmu Geografie UK na Facebooku. Těšíme se na Vaši návštěvu a podporu!