Jak vznikla myšlenka založit hokejový tým...?

.Není jisté, kdy v hlavě Jirky Brabce, tehdy studenta druhého ročníku prestižního oboru Geografie a kartografie, vyklíčila myšlenka ohledně zařazení ledního hokeje do repertoáru KTV. Jisté je, že zvolil toho nejpovolanějšího z povolaných, kterak tento svérázný a ambiciózní plán uskutečnit. Jan Novák, sám skvělý hokejista, nakonec úspěšně orodoval za hokejové obohacení nabídky tělesné výchovy. A tak se první hokejoví nadšenci začali prohánět po ledě smíchovské Nikolajky, která pamatuje i slavnou éru národního týmu ze Sovětského svazu, začátkem akademického roku 2013.

Začátky byly krušné. Ne všichni samozřejmě disponovali vhodnou výstrojí, která z finančního hlediska nepředstavuje zanedbatelnou část studentských financí. Postupně se však podařilo části vybavení doplnit, dokonce se podařilo sehnat i chrániče a doplňky pro brankáře, a začaly vznikat první myšlenky na zformování týmu a přihlášení některé z pražských soutěží ledního hokeje. Tuto touhu ještě přiživili jedinci vybraní do výběru UK pro Akademické hry. I tento plán se nakonec s velkou především finanční podporou geografické sekce podařilo realizovat. O tom, jak důležitá tato podpora byla, svědčí i fakt, že při jejím oznámení mohlo nejvyšší vedení nově vzniklého týmu s lehkou úlevou diskrétně zpopelnit již detailní plány na vyloupení jedné z pražských finančních institucí. Následně bylo odhlasováno zakoupení dvou sad fenomenálních dresů s motivy naší milované vědy a ohromení hráčů z důležité záštity z řad nejvyššího vedení fakulty dostoupilo maxima.

Postupně jsme se tak dostali do okamžiku, kdy bílé dresy slavily premiéru v nové sezóně Pražské ligy ledního hokeje VIII. Vynasnažíme se nést prapor geografie vysoko a náležitě zhodnotit podporu a především příležitost, které se nám dostalo, totiž sjednotit studenty geografie pod plechovou střechou Nikolajky a prostřednictvím našeho národního sportu rozdat radost i stmelit pouto dobrých vztahů, které odjakživa mezi studenty geografie panuje.

.