Terénní cvičení z kartografie

Katedra aplikované geoinformatiky a kartografie uspořádala počátkem září tradiční týdenní výuku předmětu Terénní cvičení z kartografie, letos již potřetí v Nečtinách u Plzně.

Terénní cvičení proběhlo v termínu 9. - 14. 9. 2018 a zúčastnilo se ho 18 studentů převážně 2. ročníku oborů Geografie - kartografie (nejvíce zasotupen), Fyzická geografie a geoinformatika a Sociální geografie a geoinformatika. Tento týdenní kurz se letos již potřetí uskutečnil v obci Hrad Nečtiny. Účastníci kurzu pak byli ubytováni na místním zámku.

Cílem kurzu bylo praktické procvičení geodetických metod pozemního sběru dat. Studenti byli rozděleni do dvou měřických skupin a metodou nitkové tachymetrie zaměřili zadané území a vytvořili jeho polohopisný a výškopisný originál v měřítku 1 : 1000.

Prohlédněte si fotogalerii z kurzu.

Publikováno: Pátek 21.09.2018 20:50