Terénní cvičení z kartografie 2019

Katedra aplikované geoinformatiky a kartografie uspořádala koncem září tradiční týdenní výuku předmětu Terénní cvičení z kartografie, letos již počtvrté v Nečtinách u Plzně.

Terénní cvičení proběhlo v termínu 22. - 27. 9. 2019 a zúčastnilo se ho 13 studentů převážně 2. ročníku oborů Geografie - kartografie (nejvíce zasotupen) a Fyzická geografie a geoinformatika. Tento týdenní kurz se letos již počtvrté uskutečnil v obci Hrad Nečtiny. Účastníci kurzu byli ubytováni na místním zámku.

Cílem kurzu bylo praktické procvičení geodetických metod pozemního sběru dat. Studenti byli rozděleni do dvou měřických skupin a pomocí moderních teodolitů zaměřili zadané území a vytvořili jeho polohopisný a výškopisný originál v měřítku 1 : 1000.

Studenti si vyzkoušeli práci nejen s klasickým opticko-mechanickým teodolitem DAHLTA, ale i s moderním GPS přijímačem Trimble R10 a nivelačním přístrojem PNSL 32.  Letos poprvé studenti pracovali s novými teodolity Trimble C5.

Prohlédněte si fotogalerii z kurzu.

Publikováno: Středa 02.10.2019 15:25