E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníObjevovaná krajina Etiopie

Studenti katedry aplikované geoinformatiky a kartografie pomáhají ve výzkumu stavu a změn krajiny v Etiopii.

Katedra aplikované geoinformatiky a kartografie je zapojena do četných mezinárodních projektů, v rámci kterých je využívána široká škála prostorových dat a geoinformačních nástrojů. Studenti studijních programů mají možnost zapojit se do řešení těchto projektů a získat tak cenné odborné zkušenosti a neopakovatelné zážitky. 

  

Příležitost spolupracovat na projektu České rozvojové agentury „Zajištění udržitelného hospodaření v krajině ve vybraných oblastech Etiopie na základě geovědního mapování“ (http://www.czechaid.cz) a vykonat dobrodružný terénní výzkum v Etiopii se naskytla na podzim 2020 naší studentce Daniele Valchářové, která strávila měsíc v Etiopii, kde sbírala terénní data land cover pro následnou klasifikaci družicových dat.

Vydala se společně s týmem geologů, hydrologů, pedologů a geomorfologů do regionu Sidama, což je krásná horská oblast na jihu od hlavního města Addis Abeba. Během celého měsíce, kdy putovala s tabletem po regionu a sbírala cenné informace o třídách land cover, měla také možnost poznat místní zvyky, kulturu, velmi pálivou kuchyni a dostat se na nádherná místa. Výhledy na banánovníky posetou zemědělskou krajinu, jež se nachází v nadmořské výšce okolo 2 000 m n. m., jsou prostě nezapomenutelné (viz fotografie a  http://expeditionethiopia.wz.cz).

A jedna rada na závěr: Pozor na pití příliš mnoho 100% džusu z čerstvého ovoce! Chcete vědět proč? Zeptejte se Daniely (@valcharda; daniela.valcharova@natur.cuni.cz).

 

  

  

 

Publikováno: Středa 14.04.2021 14:15

Akce dokumentů