Laserové skenování a možnosti jeho využití

Čánek Terezy Peterkové, doktorandky z katedry aplikované geoinformatiky a kartografie v časopise Geografické rozhledy č. 1, ročník 26 s titulem Mosty do Evropy.

PETERKOVÁ, T. (2016): Laserové skenování a možnosti jeho využití.
Geografické rozhledy, 26, 1, s. 14–15. ISSN 1210-3004

Abstrakt: Článek seznamuje s metodou leteckého laserového skenování, která poskytuje relativně přesná výšková data o zemském povrchu ve formě mračna bodů. Nastíněno je technické pozadí metody a základní kroky zpracování získaných dat. Součástí je i přehled využití dat v praxi.

Klíčová slova: laserové skenování, nadmořská výška, digitální model terénu

Abstract: Airborne Laser Scanning and its Possible Applications This article focuses on airborne laser scanning. This method provides precise elevation data about the Earth’s surface in the form of a point cloud. The author discusses the technical background and basic steps of data processing involved in laser scanning and presents examples of real applications.

Key Words: airborne laser scanning, altitude, digital terrain model

Autorka:

Mgr. Tereza Peterková
Univerzita Karlova, Přírodovědecká fakulta,
katedra aplikované geoinformatiky a kartografie

Přiložený soubor: peterkova_laser_2016.pdf
Publikováno: Středa 05.10.2016 00:00