E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuality

Složka pro aktuality, upozornění a události

Albertovští geoinformatici ovládli studentskou soutěž GISáček

V pátek, 19. března 2021 se konala tradiční studentská soutěž GISáček, letos s mezinárodní účastí. Studenti katedry aplikované geoinformatiky a kartografie sklidili významné úspěchy jak v sekci bakalářských prací, tak i v magisterské sekci.

Albertovští geoinformatici ovládli studentskou soutěž GISáček - Více...

Zpracování družicových dat v cloudu

Pozvánka na dva online semináře, v rámci kterých budou představeny volně dostupné zdroje družicových snímků, nástroje na zobrazení a zpracování družicových dat v cloudových aplikacích Sentinel Hub (30.3.2021) a Google Earth Engine (6.4.2021).

Zpracování družicových dat v cloudu - Více...

Katedra hledá pomocníky v oblasti propagace z řad studentů

Hledáme studenty (ideálně dva), kteří by měli zájem prezentovat na stránkách katedry a některých akcích (dny otevřených dveří, konference apod.) aktivity a výstupy studentů KAGIK.

Katedra hledá pomocníky v oblasti propagace z řad studentů - Více...

Informace pro zájemce o studium

Studijní programy na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, na jejichž výuce se podílí Katedra aplikované geoinformatiky a kartografie

Informace pro zájemce o studium - Více...

Objevovaná krajina Etiopie

Studenti katedry aplikované geoinformatiky a kartografie pomáhají ve výzkumu stavu a změn krajiny v Etiopii.

Objevovaná krajina Etiopie - Více...

Mapování skal v Českém Švýcarsku

V Národním parku České Švýcarsko mapují vědci z katedry aplikované geoinformatiky a kartografie skalní hrádky a věže pomocí dronu. Poslechněte si rozhlasovou reportáž, kterou připravil Český rozhlas Sever.

Mapování skal v Českém Švýcarsku - Více...

Sledujte nás na Facebooku a Instagramu

Katedra aplikované geoinformatiky a kartografie má vlastní Facebook a Instagram, kde jsou pravidelně sdíleny novinky nejen z katedry, ale také ze světa GIS, DPZ a kartografie.

Sledujte nás na Facebooku a Instagramu - Více...

Geoinformatika pomáhá zkoumat golfová hřiště

V uplynulých letech se katedra aplikované geoinformatiky a kartografie účastnila multidisciplinárního výzkumu golfových hřišť. Výzkum se zaměřil na stav a vývoj golfových hřišť v Česku.

Geoinformatika pomáhá zkoumat golfová hřiště - Více...

Kniha Aretinova mapa Českého království

V těchto dnech vychází v rámci edice Monumenta Cartographica Bohemiae kolektivní monografie věnovaná životu a dílu Pavla Aretina z Ehrenfeldu, jehož mapa Českého království byla poprvé publikována roku 1619.

Kniha Aretinova mapa Českého království - Více...

Geografická exkurze 2021

V pátek 11.6.2021 proběhl v rámci týdenní Geografické exkurze den GIS pořádaný katedrou aplikované geoinformatiky a kartografie.

Geografická exkurze 2021 - Více...

Podzimní kolo výběrového řízení na studijní pobyty Erasmus+ v LS 2022

Vzhledem k dostatečnému množství nevyčerpaných finančních prostředku na studentské výjezdy v rámci programu ERASMUS+ je otevřeno dodatečné (podzimní) kolo výběrových řízení.

Podzimní kolo výběrového řízení na studijní pobyty Erasmus+ v LS 2022 - Více...

GEORISKS – Přeshraniční expertní systém a systém včasného varování před geologickými riziky v Labském pískovcovém pohoří

V rámci programu spolupráce Česká republika – Svobodný stát Sasko 2014 – 2020 se naše pracoviště podílelo na řešení projektu, který se zabýval vytvořením expertního systému v oblasti Labských pískovců v souvislosti s geologickými riziky a ohrožením veřejnosti a infrastruktury pádem skalních masivů.

GEORISKS – Přeshraniční expertní systém a systém včasného varování před geologickými riziky v Labském pískovcovém pohoří - Více...

Zaniklá krajina údolí Vltavy ožívá ve 3D

Chcete se naučit moderním 3D a GIS technologiím? Chcete přispět k vizuální obnově zaniklého kulturního dědictví ve 3D? Chcete se zapojit do významného výzkumného projektu a získat tak praxi a zkušenosti s GIS/3D technologiemi?

Zaniklá krajina údolí Vltavy ožívá ve 3D - Více...

Akce dokumentů