E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuality


Geoinformatika pomáhá zkoumat golfová hřiště

V uplynulých letech se katedra aplikované geoinformatiky a kartografie účastnila multidisciplinárního výzkumu golfových hřišť. Výzkum se zaměřil na stav a vývoj golfových hřišť v Česku.

Publikováno 28.4.2021

Terénní cvičení z kartografie

Terénní cvičení z kartografie proběhne v Nečtinách v termínu 5. - 10. 9. 2021. Výuku a organizaci zajišťuje katedra aplikované geoinformatiky a kartografie.

Publikováno 27.4.2021

Sledujte nás na Facebooku a Instagramu

Katedra aplikované geoinformatiky a kartografie má vlastní Facebook a Instagram, kde jsou pravidelně sdíleny novinky nejen z katedry, ale také ze světa GIS, DPZ a kartografie.

Publikováno 14.4.2021

Mapování skal v Českém Švýcarsku

V Národním parku České Švýcarsko mapují vědci z katedry aplikované geoinformatiky a kartografie skalní hrádky a věže pomocí dronu. Poslechněte si rozhlasovou reportáž, kterou připravil Český rozhlas Sever.

Publikováno 14.4.2021

Objevovaná krajina Etiopie

Studenti katedry aplikované geoinformatiky a kartografie pomáhají ve výzkumu stavu a změn krajiny v Etiopii.

Publikováno 14.4.2021

Informace pro zájemce o studium

Studijní programy na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, na jejichž výuce se podílí Katedra aplikované geoinformatiky a kartografie

Publikováno 14.4.2021

Zpracování družicových dat v cloudu

Pozvánka na dva online semináře, v rámci kterých budou představeny volně dostupné zdroje družicových snímků, nástroje na zobrazení a zpracování družicových dat v cloudových aplikacích Sentinel Hub (30.3.2021) a Google Earth Engine (6.4.2021).

Publikováno 25.3.2021

Albertovští geoinformatici ovládli studentskou soutěž GISáček

V pátek, 19. března 2021 se konala tradiční studentská soutěž GISáček, letos s mezinárodní účastí. Studenti katedry aplikované geoinformatiky a kartografie sklidili významné úspěchy jak v sekci bakalářských prací, tak i v magisterské sekci.

Publikováno 23.3.2021

Akce dokumentů