E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuality


V. Cílek: Žulové krajiny a jejich pravidla

Datum konání 9.3.2018

Větší část plochy ČR tvoří „žuly, ruly a migmatity“. Vytvářejí nenápadné, zdánlivě chudé, ale často harmonické krajiny tradičně tvořené výhony, úhory, drahami, průhony, kamennými stády a možná i inselbergy, tafoni a tory. Povídat si budeme o tom, zda žuly vytvářejí základ určitého krajinného fenoménu, a co je pro něj typické. Bude se jednat o chválu průměrné krajiny.

Publikováno 2.3.2018

Nabídka exkurze - Mořská a suchozemská fauna Středomoří

Nabídka unikátní studentské odborné exkurzi Mořská a suchozemská fauna Středomoří, kterou pořádá 1-15.6 na poloostrově Pelješac prof. Petrusek z katedry Ekologie. Exkurze nabízí atraktivní odborný obsah spojený s aktivním potápěním/šnorchlováním při poznávání mořské fauny. Přihlášky na exkurzi do 14.3 - bližší informace na přiloženém letáčku.

Publikováno 1.3.2018

V. Ložek: Lužická katastrofa

Datum konání 23.2.2018

Počátky objevu tajemství pískovcových převisů s bohatou faunou měkkýšů klimatického optima holocénu spadají do doby před téměř sedmdesáti lety. Po čtyřiceti letech započal výzkum pískovcových převisů nanovo, aby vyvrcholil v současnosti. Co skrývá toto unikátní fosiliferní prostředí? O historických souvislostech i současných interpretacích promluví jediný žijící pamětník celé pískovcové kauzy, někdy nazývané lužická katastrofa.

Publikováno 16.2.2018

Využití technik DPZ ve fyzické geografii

Datum konání 4.1.2018

Zveme Vás na seminář s názvem "Využití technik DPZ ve fyzické geografii" konaný dne 4.1.2018 od 13 hod v posluchárně Pravá Rýsovna. Více informací v přiložené pozvánce.

Publikováno 30.12.2017

Akce dokumentů