E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuality


Časopis AUC Geographica na WoS

Náš univerzitní časopis AUC Geographica (Acta Universitatis Carolinae, Geographica), byl nově zařazen do Emerging Sources Citation Index pro výpočet IF. Všechna čísla počínaje 1/2017 jsou tedy již evidována na WoS. Redakční rada děkuje všem přispěvatelům a těm, kteří časopis v minulých letech v jeho rozvoji podporovali.

Publikováno 15.2.2019

Seminář katedry FGG - harmonogram LS 2019

Seminář katedry fyzické geografie a geoekologie - harmonogram na letní semestr 2019. Na semináři katedry jsou prezentovány výsledky výzkumů domácích i zahraničních hostů, členů katedry a studentů doktorského studia.

Publikováno 13.2.2019

Tomáš Janík získal Cenu Vladimíra Krajiny

Student našeho doktorského programu Tomáš Janík získal Cenu Vladimíra Krajiny za vynikající publikaci v krajinné ekologii. Cenu uděluje Česká společnost pro krajinnou ekologii CZ-IALE autorům do věku 35 let. Gratulujeme!

Publikováno 5.2.2019

Ledovce jsou svědci doby. Ty v Alpách už brzy zcela zmizí, varuje Zbyněk Engel

Máte rádi ledovce? Užívejte si jich, dokud můžete. Minimálně ty alpské tu s námi už dlouho nebudou. „Generace po nás a generace jejich dětí je ještě zažije. Pak už bude ale velká vzácnost vidět v Alpách ledovec,“ říká v pořadu Host Lucie Výborné v ČRo Zbyněk Engel, vědec zabývající se studiem ledovců a ledovcové činnosti.

Publikováno 13.12.2018

Jan Tumajer získal cenu děkana PřF UK v doktorském studiu

Na Předvánočním koncertě PřF UK 11. prosince 2018 byly slavnostně uděleny Ceny děkana nejlepším studentům, absolventům a mladým vědeckopedagogickým pracovníkům. Cenu získal i absolvent doktorského studia na naší katedře, Jan Tumajer. Všem oceněným srdečně gratulujeme!

Publikováno 13.12.2018

Lukasz Pawlik: Biomorphodynamics of forested hillslopes

Datum konání 29.11.2018

Lukasz Pawlik (University of Silesia, Faculty of Earth Sciences, Sosnowiec & University of Krakow) will give a talk on topic: Biomorphodynamics of forested hillslopes. The talk will take place in November 29, 2018 at 14:00 in room "Věž" (Tower).

Publikováno 27.11.2018

Akce dokumentů