Profesorská přednáška Doc. RNDr. Bohumíra Janského, CSc.

Dne 12. května 2011 proběhla na naší fakultě profesorská přednáška Doc. RNDr. Bohumíra Janského, CSc. s názvem "Hydrologie, limnologie a oceánografie: přínos rozvoji fyzické geografie na Přírodovědecké fakultě UK v Praze". Doc. Janský na ní prezentoval výsledky své dosavadní vědecké a pedagogické práce na katedře fyzické geografie a geoekologie.

Vědecká činnost se soustřeďuje především do oblastí Mladotického jezera, centrální části Šumavy a také do Peru a Kyrgyzstánu, kde Doc. Janský společně s týmem spolupracovníků zkoumají dopady klimatických změn na rizikové procesy ve velehorských oblastech, změny bilance režimu vodních toků a hydrologických extrémů a významnou pozornost věnují také průvalům vysokohorských jezer jako potenciálního ohrožení obyvatelstva v horských oblastech.

Kyrgyzstan
.