Jan Stryhal získal cenu děkana za nejlepší doktorskou práci

Cenu děkana za nejlepší studentskou závěrečnou práci v doktorském studijním programu získal náš absolvent, Jan Stryhal. Gratulujeme!

Cenu děkana za nejlepší studentské závěrečné práce v doktorském studijním programu získal Jan Stryhal. Gratulujeme!

Jan Stryhal absolvoval doktorské studium fyzické geografie a geoekologie. Zabývá se cirkulací atmosféry pomocí vícerozměrných statistických metod; konkrétně využívá klasifikace atmosférické cirkulace při interpretaci výstupů klimatických modelů. Tento výzkum zahrnuje jednak ověření schopnosti globálních klimatických modelů simulovat atmosférickou cirkulaci (jež je hlavním faktorem determinujícím klima v mírných zeměpisných šířkách), jednak kvantifikaci změn cirkulace, vyvolaných zvýšenými koncentracemi skleníkových plynů. Díky využití většího množství různorodých klasifikačních metod jsou provedené analýzy dostatečně robustní a skutečně odrážejí chování klimatických modelů nezávisle na použitých klasifikačních metodách.

Více informací na: https://www.natur.cuni.cz/fakulta/aktuality/ceny-dekana-prirodovedecke-fakulty-uk-2019

Publikováno: Středa 18.12.2019 11:30