E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuality


Pozvánka na 11. ročník konference Mladých demografů

Datum konání 5.2.2020 - 7.2.2020

Konference se bude konat na Albertově ve dnech 5.–7. února 2020. Letošními významnými hosty konference jsou Domantas Jasilionis (Max Planck Institute for Demographic Research, Rostock) a Timothy Riffe (Max Planck Institute for Demographic Research, Rostock).

Publikováno 17.1.2020

Úspěch studentů naší katedry!

Ve 4. ročníku soutěže České demografické společnosti, z.s. o nejlepší kvalifikační práci v oboru Demografie vyhráli kategorie bakalářských i diplomových prací absolventi naší katedry.

Publikováno 11.12.2019

Masarykova univerzita: nabídka pozice

Masaryk University seeks to appoint a doctoral student or a post-doctoral scholar in the Office of Population Studies and Department of Sociology as soon as possible, but no later than July 1, 2020.

Publikováno 29.11.2019

Katedra demografie a geodemografie je jediným pracovištěm na světě s oprávněním vydávat SAS Joint Certificate v programu Advanced Demographic Analytics

Od akademického roku 2019/20 se katedra demografie a geodemografie PřF UK zařadila na seznam pracovišť v rámci tzv. SAS Joint Certificate Program a získala tak oprávnění vydávat celosvětově uznávané a velmi prestižně vnímané SAS Joint Certificate deklarující pokročilou znalost programování a využívání software SAS s konkrétním zaměřením.

Publikováno 27.8.2019

Podle popelnice poznáš člověka

S nákupem v obchodě má zkušenost snad každý z nás. Stejně jako se mezi sebou liší nákupní košíky, liší se i obsah našich popelnic. I když se Česko aktuálně umisťuje na předních příčkách v třídění odpadu, je z hlediska produkce odpadu stále co zlepšovat. Znalost odlišných vzorců chování obyvatel by v této oblasti mohla výrazně pomoci. Právě na výzkum sociodemografických faktorů a jejich vlivu na produkci odpadu se zaměřili badatelé z katedry demografie a geodemografie Kristýna Rybová, Boris Burcin a Tomáš Kučera ve spolupráci s dalšími třemi vědeckými pracovišti v Česku.

Publikováno 19.8.2019

Doc. Jiřina Kocourková hostem 90’ ČT24

Hlavní hostem pořadu 90’ ČT24 na téma "Obyvatel Česka přibývá, ale populace stárne" dne 12. 6. 2019 byla doc. RNDr. Jiřina Kocourková, Ph.D. z naší katedry.

Publikováno 20.6.2019

Akce dokumentů