E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuality

Složka pro aktuality, upozornění a události
Covid-19 a plodnost
Pozvánka na Kulatý stůl České demografické společnosti, který pořádá společně s Českým statistickým úřadem. K tématu COVID-19 A PLODNOST pozvání přijali odborníci z řad demografů, sociologů ale i z gynekologicko-porodnické praxe.
EPHC_2022_Anicka2.jpeg
EPHC_2022_Anicka.jpg
Úspěch doktorandky Anny Altové na mezinárodní konferenci
Gratulujeme k ocenění Mgr. Anny Altové za ocenění za nejlepší prezentaci mladého vědce!
AAltova_EPH2022.png
Současná česká rodina
Pozvánka na workshop, kde budou představeny a diskutovány první výsledky výzkumu „Současná česká rodina“, který je českou verzí mezinárodního výzkumného programu Generations and Gender Programme (GGP).
family.png
WORKSHOP_MPSV.pdf
vidopozvánkaDOD2023.png
SAS Prize 2022: Ocenění pro naší studentku
Také letos se naší katedře opět dařilo v mezinárodní soutěži SAS Prize, kde jsou oceňovány nejlepší kvalifikační práce s využitím SAS. Naši studenti jsou tradičně mezi nejlepšími v této soutěži, letos máme zástupce na druhém místě: Mgr. Elišce Dvořákové gratulujeme!
SAS Prize 2022_ico.png
Demografické stárnutí v Česku a možné dopady v oblasti zdravotních služeb
Pozvánka na habilitační přednášku RNDr. Luďka Šídla, Ph.D.
Horizont_JKoc.png
Doc. Kocourková hostem Horizontu ČT24
Ve čtvrtek 24. listopadu 2022 byla doc. Jiřina Kocourková, vedoucí naší katedry, hostem v pořadu Horizont 24 v České televizi. Téma rozhovoru: "Jižní Korea v demografické krizi"
Horizont24.jpg
Ceny děkana PřF UK 2022 pro členy katedry!
Na Předvánočním koncertě PřF UK 7. prosince 2022 byly již tradičně uděleny Ceny děkana – ocenění získala prof. Jitka Rychtaříková a Mgr. Elizaveta Ukolova! Gratulujeme!
PřF UK.jpg
Sidlo2022_HabilitacniPrednaska_web.pdf
Habilitační přednáška dr. Šídla
Ve čtvrtek 8.12.2022 proběhla úspěšně habilitační přednáška RNDr. Luďka Šídla, Ph.D. z katedry demografie a geodemografie.
Habilitace_JK_VRF_06 (2).jpeg
Habilitace_JK_VRGS_03.jpeg
Habilitace_JK_VRF_8.jpeg
Habilitace_JK_VRF_4.jpeg
Habilitace_JK_VRGS_01.jpeg
Zavadil.JPG
Integrative mutational signature analysis: implications for molecular cancer epidemiology
Pozvánka na přednášku zahraničního lektora
teacher.jpg
28.JPG
13.JPG
12.JPG
Demografové z Albertova na předních příčkách Soutěže ČDS
7. ročník soutěže České demografické společnosti o nejlepší kvalifikační práci vyhrály studentky z naší katedry!
Foto1.jpg
PF2023_KDGD.png
PF 2023
Katedra demografie a geodemografie PřF UK přeje všem svým studentům, absolventům, kolegům i další příznivcům klidné prožití svátků vánočních a vše dobré do nového roku 2023.
PF2023_KDGD_ico.png
DOD2023.jpg
Den otevřených dveří 2023
Chcete studovat zajímavý, atraktivní a perspektivní obor? DEMOGRAFIE je tu pro vás! Přijďte na DOD a poznejte blíže naší katedru a zeptejte se, co vás zajímá. Těšíme se na vás!
DOD2023_r.jpg
Přednášky zahraničních profesorů!
Na začátku února zavítají na katedru doc. Branislav Šprocha z Univerzity Komenského a Centra spoločenských a psychologických vied Slovenskej akademie vied, Bratislava, a prof. Daniele Vignoli z University of Florence!
přednáška.JPG
Keynote invitation.pdf
erasmus.png
Vyhlášení VŘ na Erasmus+ mobility na akad. rok 2023/2024
Katedra demografie a geodemografie PřF UK v Praze vypisuje v rámci programu Erasmus+ výběrové řízení na zbývající místa na zahraničních vysokých školách v akademickém roce 2023–2024.
VR_Erasmus+_2023-2024.pdf
KonferenceCDS_2023_CfP.png
52. konference ČDS
52. konference České demografické společnosti se uskuteční ve dnech 24.–26. května 2023 v Hradci Králové! PROGRAM KONFERENCE i anotace příspěvků jsou již k dispozici! Bližší informace naleznete na stránkách konference.
Členové katedry v médiích
Na této stránce lze sledovat odkazy na mediální vystoupení členů katedry od roku 2023.
media.png
D2_S3_02.jpg
D2_S2_08.jpg
D1_S3_07.jpg
D1_S1_02.jpg
Katedra na 52. konferenci ČDS
Ve dnech 24.–26. května se v Hradci Králové uskutečnila každoroční hlavní demografická akce v Česku, kde členové i studenti naší katedry nemohli chybět.
CDS2023_ico.png
AA_cena_big.jpg
Ocenění Mgr. Anny Altové
Ceny Francouzského velvyslanectví v Praze jsou každoročně udělovány mladým českým vědcům za kvalitu jejich výzkumných prací, a to v rámci hned několika kategorií dle oborů. Nejinak tomu bylo i letos. První místo v Ceně Jacquese Derridy získala Mgr. Anna Altová z naší katedry.
AA_cena.PNG
Echo.pdf
EAPSHMMWG2.png
EAPS Health, Morbidity and Mortality Working Group
Dnes začal třídenní workshop pracovní skupiny EAPS Health, Morbidity and Mortality Working Group a je možné se připojit online!
eaps-logo.png
SAS Prize 2023 výsledky.png
Úspěch našich studentů v soutěži SAS Prize 2023
V rámci konkurence 13 přihlášených prací brali naši studenti první a druhé místo! Gratulujeme Ivetě Zvoníkové k 1. místu a Lukášovi Kahounovi k 2. místu. Předání cen se konalo 7. listopadu 2023 na Albertově.
SAS Prize logo.png
YD_banner.png
15. ročník konference Mladých demografů
Jménem Mladých demografů si vás dovolujeme pozvat na již 15. ročník konference Mladých demografů, která se uskuteční tradičně u nás na Přírodovědecké fakultě ve dnech 7.–9. února 2024. Pracovním jazykem konference je angličtina.
YD_logo.PNG
KS04_all.png
Společná akce České demografické společnosti
Pozvánka na společnou akci, jejímž obsahem bude: 1) Vyhlášení výsledků 8. ročníku soutěže o nejlepší kvalifikační práci z oboru Demografie nebo jiných příbuzných oborů a 2) Kulatý stůl ČDS na téma "Projekce obyvatelstva České republiky 2023–2100 – předpoklady, výsledky, souvislosti"
KS04_letak.pdf
SAS Prize 2023 03.jpg
SAS Prize 2023 02.jpg
SAS Prize 2023 01.jpg
demobeh.jpg
demOBěh
Pojďte si zaběhat! Akce pořádaná studenty demografie na Albertově.
demobeh2.jpg
Současná česká rodina
Pozvánka na závěrečný workshop výzkumu, na kterém se podílela naše katedra.
GGP.jpg
Úspěch studentů naší katedry v soutěži ČDS
Česká demografická společnost vyhlásila výsledky 8. ročníku soutěže o nejlepší kvalifikační práci v oboru Demografie. Studenti/absolventi naší katedry opět zaujali přední postavení. Gratulujeme!
PF2024_KDGD.png
PF 2024
I přes smutek, který nás v posledních dnech obklopil, bychom rádi popřáli všem svým současným i bývalým studentům, kolegům, přátelům a příznivcům co nejklidnější prožití vánočních svátků a do nového roku především štěstí a zdraví.
PF2024_KDGD_s.png
PF2024_KDGD_s.png
Výběrové řízení
Sociologický ústav AV ČR, v. v. i. vypisuje výběrové řízení na pozici výzkumný pracovník/pracovnice v oddělení Sociální stratifikace.
AV.jpg
AV.jpg
Změny v reprodukčním chování a reprodukční stárnutí
Autorky z naší katedry vydaly Souhrnnou výzkumnou zprávu z šetření „Současná česká rodina 2020–2022“. Jedná se o výstup projektu „Obohacení datové báze pro tvorbu a evaluaci rodinné politiky“ (reg. č. TL03000338), který je spolufinancován se státní podporou Technologické agentury ČR v rámci Programu ÉTA.
SVZ_SoučasnáČeskáRodina.png

Akce dokumentů