Výstava věnovaná Kazachstánu

"Kazachstán – srdce Eurasie"

.Geografická sekce zastoupená naší katedrou a Geografickou knihovnou připravila ve spolupráci s Velvyslanectvím Republiky Kazachstán v České republice výstavu „Kazachstán – srdce Eurasie“, jejíž slavnostní vernisáž se uskutečnila ve čtvrtek 7. února 2013 za přítomnosti několika desítek domácích a zahraničních hostů, včetně velvyslanců Kazachstánu, Běloruska, Ghany, Kuvajtu a Thajska a dalších představitelů zastupitelských úřadů Indie, Malajsie, Mexika, Pákistánu a Ruské federace. Součástí vernisáže byla také hudební produkce, hra na tradiční kazašský nástroj dombra, a výstava originálů grafik přední kazašské výtvarnice Leily Mahat, čestné členky pražské Akademie výtvarných umění a laureátky medaile Franze Kafky za přínos evropskému umění.

Výstava „Kazachstán – srdce Eurasie“, je pořádána u příležitosti dvacátého výročí navázání diplomatických styků mezi našimi zeměmi a v souvislosti s končícím rozsáhlým projektem přípravy kazachstánských odborníků v rámci magisterských a doktorských studijních programů demografie na Karlově univerzitě v Praze a její Přírodovědecké fakultě. Cílem výstavy je seznámit návštěvníky především s pomocí velkoplošných fotografii, ale i jiných artefaktů s přírodními krásami, kulturou a dalšími zajímavostmi rozlohou jedné z největších zemí světa, jejíž území zasahuje ze Střední Asie od vysokých hor Ťan-šanu a Altaje na východě až po území tvořící východní okraj evropského kontinentu, mezi řekou Ural a Volhou. V Geografické knihovně je k dispozici řada nových publikací o Kazachstánu věnovaných zejména kazašské přírodě, moderní architektuře a společnosti, které knihovna získala jako dar velvyslanectví u příležitosti otevření výstavy. Expozici je možné shlédnout do 17. března 2013 každý pracovní den od 9 do 17 hodin, a to v prostorách před Geografickou knihovou a Mapovou sbírkou PřF UK v Praze, na adrese Albertov 6, Praha 2 – Nové Město, 2. patro. Budova má bezbariérový přístup.

Fotodokumentaci z vernisáže výstavy je j dispozici zde.

Publikováno: Pátek 08.02.2013 00:00