E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníVedoucí katedry demografie Jiřina Kocourková v médiích na téma "reprodukční chování v České republice"

Reprodukční chování Čechů prošlo během posledních dvou desítek let výraznými změnami. Jak vypadá obraz české rodiny perspektivou demografa? Jakým způsobem se může do struktury české populace promítnout příliv imigrantů? Na tyto otázky odpovídala v poslední době v několika médiích vedoucí katedry demografie a geodemografie RNDr. Jiřina Kocourková, Ph.D.

 

 

RNDr. Jiřina Kocourková, Ph.D. je od roku 2011 vedoucí katedry demografie a geodemografie na Přírodovědecké fakultě UK v Praze. Přednáší populační teorie, populační politiku a světový populační vývoj, podílí se na výuce demografické analýzy a populačního vývoje České republiky. Věnuje se vývoji reprodukčního chování české populace v evropském kontextu, zkoumání příčin nízké plodnosti a možnostem podpory porodnosti, změnám v plánovaném rodičovství, odkladu rodičovství do vyššího věku a jeho důsledkům. 

Je členkou odborné komise pro rodinnou politiku na MPSV ČR, která vznikla v roce 2015. 

V současné době vede výzkumný projekt GAČR zaměřený na rizika odkladu rodičovství a novou roli rodinné politiky. Cílem je detailněji poznat fenomén nízké plodnosti ve specifických podmínkách České republiky a zhodnotit, do jaké míry souvisí nízká plodnost s odkladem rodičovství do vyššího věku žen. 

 

V pořadu Studio 6 České televize hovořila Jiřina Kocourková na téma jednoho z posledních výzkumů, jichž se spolu s kolegy z katedry demografie a geodemografie účastnila na téma "děti by si přály mít mladší rodiče". Pořad je možné streamovat na webu České televize ZDE

Rozhovor na stejné téma poskytla Jiřina Kocourková serveru Lidovky.cz.

O reprodukčním chování Čechů v širším kontextu hovořila Jiřina Kocourková i pro Český rozhlas Plus Studio Leonardo

 

 

Publikováno: Pondělí 21.09.2015 10:40

Akce dokumentů

Kategorie: