První držitelé certifikátů SAS Joint Certificate Program na naší katedře

Záznam z on-line setkání, v rámci něhož byly našim studentkám předány celosvětově první certifikáty tohoto typu se zaměřením na demografickou analýzu v SAS.

Nedávno jsme informovali o tom, že naše katedra má první držitelky prestižních celosvětových certifikátů SAS Joint Certificate Program a to se zaměřením na demografickou analýzu v SAS.

Maria Retter kromě splnění předepsaných kurzů úspěšně obhájila diplomovou práci na téma Vliv úrovně plodnosti žen na jejich zaměstnanost v USA mezi lety 1987 a 2003, kde pracuje právě se software SAS. Další tři držitelky certifikátů, Kateřina MartínkováEliška Dvořáková a Anna Uttendorfská, prokázaly praktické znalosti programování v SAS v rámci projektu Projekt COVID-19: Demografická analýza v SAS / COVID-19: Demographic Analysis in SAS, který v pandemickém období nahrazuje odborné stáže ve firmách.

Protože epidemiologická situace zabránila standardnímu předávání certifikátů a osobnímu setkání, konalo se alespoň v online podobě. Kdo nemohl být při tom, může se alespoň zpětně podívat na malý sestřih.

Sestřih záznamu předávání certifikátů SAS Joint Program

Jménem katedry všem držitelkám certifikátů ještě jednou gratulujeme a hlavně jim patří velké díky za to, že byly ochotné se podělit o jejich zkušenosti se SAS Akademickým programem, účastí na odborných stážích apod.

Určitě se jedná o informace, které mohou být velkým přínosem pro všechny současné studenty. Informace o SAS Akedemickém programu na katedře, zkušenosti studentek i sestřih z celého setkání můžete nalézt na Youtube kanálu:

Publikováno: Neděle 30.05.2021 10:00