Přednášky významných zahraničních hostů

Na naší katedře začátkem října přednesou hned 4 přednášky významní zahraniční demografové: Tim Riffe a Jon Anson. Účast na přednáškách se započítává i do nově zavedeného předmětu Visiting professor!
Čas 03.10.2022   00:00
04.10.2022   00:00
Přiložený soubor: 2022_10_Prednasky_6.pdf
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Jak již studenti demografie byli informováni tajemnicí katedry, začátke září proběhnout na naší katedře 4 významné přednášky. Tim Riffe (University of the Basque Country (UPV/EHU) and Ikerbasque (Basque Foundation for Science)) a Jon Anson (Ben-Gurion University of the Negev, Israel) přednesou následující 4 přednášky, které jsou otevřeny široké veřejnosti:

October 3 (Monday), 2022, 4:30 p.m., room: Levá rýsovna
Tim Riffe: Reproducibility in population sciences I.

October 4 (Tuesday), 2022, 3:40 p.m., room: Věž
Jon Anson: Social stratification: A three-dimensional approach

October 4 (Tuesday), 2022, 5:20 p.m., room: Levá rýsovna
Tim Riffe: Reproducibility in population sciences II. – examples, case studies, discussion

October 6 (Thursday), 2022, 11:30 a.m., room: Pravá rýsovna
Jon Anson: The second mortality transition

Na přednášky je možné se zúčastnit volně nebo si zapsat nově zavedený předmět Visiting professor
(2 kredity), v rámci něhož bude účast na těchto přednáškách uznána.

Od letošního akademického roku je na naší katedře vypsán nový předmět Visiting professor (MD360E11) za 2 kredity. Předmět si můžete zapsat opakovaně a je vyučován oba semestry. Nicméně ze samotné povahy předmětu, jenž je zaměřen na přednášky nejen demografů z celého světa, ať už v prezenční nebo online podobě, se počet přednášek může v jednotlivých semestrech lišit. Přednášky budou zařazovány nepravidelně a v blocích dle možností zahraničních přednášejících. O podmínkách absolvování předmětu budete informováni vždy v předstihu nejpozději však na začátku semestru.

V rámci tohoto zimního semestru 2022/2023 je pro absolvování předmětu potřeba účastnit se alespoň čtyř z šesti přednášek.

Věříme, že přednášky zahraničních hostů a kredity, které lze absolvováním předmětu získat, budou pro Vás přínosem a jedinečnou příležitostí, jak se dozvědět více o demografii, která se dělá v zahraničí. Účast na všech přednáškách je možná i bez zápisu tohoto předmětu!

Publikováno: Pátek 23.09.2022 17:00