Pozvánka na online setkání u příležitosti předání Advanced Demographic Analytics Joint Certificate

Katedra demografie a geodemografie si dovoluje pozvat všechny své studenty i zaměstnance na krátké online setkání s čerstvými držitelkami certifikátů Advanced Demographic Analytics Joint Certificate.
Čas 19.05.2021
od 17:00 do 18:00
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Od září 2019 se Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy stala součástí skupiny akademických institucí pomáhajících vzdělávat budoucí generace profesionálů v datové analytice v prostředí software SAS, konkrétně katedra demografie a geodemografie pokrývá výuku analytických kurzů se zaměřením na populační tématiku. Díky tomu získala fakulta právo vydávat tzv. Joint certifikát, který je celosvětově uznávaný a měl by garantovat pokročilou znalost programování v software SAS, a to v konkrétní garantované oblasti. V případě katedry demografie a geodemografie se jedná o Advanced Demographic Analytics Joint Certificate
(https://www.natur.cuni.cz/geografie/demografie-a-geodemografie/sas-joint-certificate-program).

Splnění podmínek pro získání těchto certifikátů není snadné, kromě absolvování povinných kurzů se zaměřením na programování v SAS je třeba úspěšně zvládnout několik dalších volitelných kurzů využívajících SAS a následně musí zájemci o certifikát prokázat i samostatné praktické dovednosti – např. využitím SAS v odborné publikaci či kvalifikační práci, případně v rámci odborné stáže garantované katedrou demografie a geodemografie.

V dubnu 2021 můžeme s potěšením oznámit, že Joint certifikáty vydávané naší katedrou našly své první držitele, v tomto případě držitelky.

Maria Retter kromě splnění předepsaných kurzů úspěšně obhájila diplomovou práci na téma Vliv úrovně plodnosti žen na jejich zaměstnanost v USA mezi lety 1987 a 2003, kde pracuje právě se software SAS. Další tři držitelky certifikátů, Kateřina MartínkováEliška Dvořáková a Anna Uttendorfská, prokázaly praktické znalosti programování v SAS v rámci projektu Projekt COVID-19: Demografická analýza v SAS / COVID-19: Demographic Analysis in SAS, který v pandemickém období nahrazuje odborné stáže ve firmách.

U příležitosti udělení těchto prvních certifikátů Advanced Demographic Analytics Joint Certificate si katedra demografie a geodemografie dovoluje pozvat všechny své studenty i zaměstnance na krátké online setkání s čerstvými držitelkami certifikátů. Během setkání bude možné získat více informací jednak k certifikátům samotným, ale také k systému odborných stáží či kurzů SAS zajišťovaných katedrou apod.

Setkání se uskuteční ve středu 19. května 2021 od 17:00 hod. v rámci platformy Zoom (https://cuni-cz.zoom.us/j/94677463293?pwd=TVBxVUN5NVdmZzRNRXlSSmYzNTBxdz09; Meeting ID: 946 7746 3293, Passcode: 305924). Zájemci o účast na schůzce se také mohou hlásit prostřednictvím e-mailu (klara.hulikova@natur.cuni.cz).

Jménem katedry všem držitelkám certifikátů srdečně gratulujeme a se všemi se těšíme na viděnou při online setkání.

Publikováno: Čtvrtek 06.05.2021 17:00