E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníPietní koncert jako vzpomínka na Michala

Michal Dolanský, který nás nedávno tragicky opustil, zpíval ve sboru UK. Tento sbor v neděli 21. listopadu od 15 hodin pořádá v kostele Svatého Ducha pietní koncert jako vzpomínku na Michala. Srdečně zveme všechny zájemce, studenty i vyučující nejen z naší katedry.
Čas 21.11.2021
od 15:00 do 17:00
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Foto poskytla Adléta Hanžlová ze sboru UK; druhý zprava: Michal Dolanský  


Vedení katedry demografie a geodemografie by rádo touto cestou i poděkovalo všem, kteří se přijeli osobně rozloučit s Michalem v pátek 12. 11. 2021 do Českého Krumlova. 

Rozloučení s Michalem bylo velmi silné, smutné, ... ale i svým způsobem také hezké v tom, že se s Michalem přišlo rozloučit velké množství lidí, kteří se zdaleka nevešli do obřadní síně, mnohem více jich stálo v prostoru před touto síní. 

Mnozí z těch, kteří na rozloučení byli, ani pořádně netušili, jak vyjímečný Michal Dolanský byl. Záběr jeho aktivit byl neskutečný. Mnohé bylo možné pochytit z proslovů, jak jeho učitele ze ZUŠ, kde hrával na klavír a tubu, tak i třídní učitelky z místního gymnázia (její vzpomínku na webu gymnázia je možné si přečíst zde), stejně tak i jeho kamarádů, Přítomna byla také Schwarzenberská granátnická garda, jejíž byl Michal také členem, která držela čestnou stráž u rakve, žesťového kvarteta (bohužel již ve třech), které hrálo úvodní a závěrečnou skladbu, pěveckého sboru ZUŠ, jehož byl Michal členem, který průběžně doprovázel celý obřad... Zmínění jeho aktivit, spolupráce s městem, snaha poznávat a učit se nové (např. již ve třetím ročníku na gymnáziu byl na stáži v Německu, během studií na gymnáziu úůsobil také jako stážista na Ústavu geoniky AV...). Jak je uvedeno výše, byl také členem Pěveckého sboru UK.

Katedra v této souvislosti připravuje Cenu Michala Dolanského, abychom zajistili jeho trvalou památku, o které vás budeme informovat.

Všem, kteří si na Michala vzpomněli a uctili jeho památku, děkujeme.

 

Publikováno: Pondělí 15.11.2021 21:00

Akce dokumentů