Oslava životního jubilea prof. Pavlíka

Ve čtvrtek 16. června 2016 proběhlo na Geografické sekci naší fakulty s určitým zpožděním setkání s prof. Zdeňkem Pavlíkem, který na jaře tohoto roku oslavil neuvěřitelných 85 let.

Oslavy tohoto významného jubilea se zúčastnila celá řada hostů, nejen z katedry demografie a geodemografie, ale i ostatních pracovišť Geografické sekce; tuto mimořádnou událost si nenechal ujít ani děkan fakulty prof. Gaš, stejně jako ostatní současní i bývalí kolegové, přátelé a žáci pana profesora.

Panu profesorovi přejeme, aby ve stejném, neuvěřitelném elánu ještě mnoho dalších let předával své životní poznatky, šířil dobré jméno oboru demografie a stále velmi pozitivně působil na své kolegy, kteří z naprosté většiny byli jeho žáky.

Dovolujeme si připojit také fotogalerii ze setkání, stejně jako ofocené archivní fotografie, které byly na akci vystaveny - velký dík v tomto patří dr. Daně Fialové z KSGRR, která - jako vždy - poskytla výbornou fotoreportáž.

Medailonek k výročí pana profesora je možné si přečíst v novém čísle časopise Demografie 2016/2, který sepsala doc. Jitka Langhamrová z VŠE v Praze (s. 171-173, možné stáhnout zde)

Publikováno: Pátek 24.06.2016 21:00